Düzce’de hayır işleri denildiğinde ilk akla gelen isim olan ve memleketine her alanda fayda sağlamayı kendisine borç bilen Akçakocalı iş insanı Burhan Özdemir’den eğitime bir katkı daha… Akçakoca’nın en eski okulları arasında bulunan Akçakoca Fen Lisesi’nin artık miadını dolduran binasının yıkılarak yerine yenisinin yapılması noktasında tüm masrafları üstlenen Özdemir, bunun için Düzce Valiliği’nde bir araya geldiği Vali Cevdet Atay ile protokole imza attı. Hayırlı evlat Özdemir, rahmetli babası Orhan Özdemir’in adını okulda yaşatacak.

DÜZCELİLER’İN HAYIR DUALARI ÖZDEMİR’E…

Son yıllarda Düzce’de şadırvandan mescide, sağlık ocağından okullara kadar ihtiyaç duyulan her noktada ‘Desteğe hazırım’ diyen Akçakocalı iş insanı Burhan Özdemir, hayırlarına hayır ekleyerek, Düzceliler’in duasını alıyor.

Akçakoca ve Düzce’ye yaptığı vatandaş odaklı yatırımlarıyla her kesimin takdirini kazanan Özdemir, bu kez bir süredir gündemde olan Akçakoca Fen Lisesi için taşın altına elini soktu. Okulun sıfırdan yapımı için gerekli olan tüm masrafları karşılamak için gerekli görüşmeleri yapan Özdemir’in, valilikten olur alınmasının ardından hızla iş resmiyete döküldü.

HEDEF: MESLEKİ GELİŞİMİ DESTEKLEMEK HEDEF: MESLEKİ GELİŞİMİ DESTEKLEMEK

WhatsApp Image 2023-07-21 at 10.50.45

HAYALİ GERÇEKLEŞİYOR

Uzun süredir gündemdeki yerini koruyan yeni bina yapımı konusunda gerek valilik gerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile sayısız görüşmeler yapan Özdemir’in girişimlerinin sonuç vermesi sayesinde “Akçakoca’ya modern bir Fen Lisesi kazandırma” hayali de gerçeğe dönüşüyor.

WhatsApp Image 2023-07-21 at 10.51.40

İMZALAR TAMAM SÜREÇ BAŞLIYOR

Konu memleket olunca duyduğu büyük sevgiyi yaptığı yatırımlarla ortaya koyan Özdemir ile valilik arasında imzalanan protokol kapsamında okula Burhan Özdemir’in rahmetli babası Orhan Özdemir’in adı verilecek. Bu çerçevede bütün masrafları Akçakocalı İş İnsanı Burhan Özdemir tarafından karşılanacak Akçakoca Fen Lisesi için valilikte resmi protokol imzalandı.

WhatsApp Image 2023-07-21 at 10.51.41 (2)

 OKULA BABASI RAHMETLİ ORHAN ÖZDEMİR’İN ADI VERİLECEK

Memleketi Akçakoca’nın ve Düzce’nin her anlamda gelişmesi için maddi-manevi destek veren Özdemir’in, üzerinde uzun süredir durduğu Akçakoca Fen Lisesi projesi için Düzce Valiliği’nde imzalanan protokolün detayları şöyle:

“Akçakoca Mevcut Fen Lisesi Binası tümüyle yenilenecek ve yanına ek hizmet binası yapılacak. Mevcut binaya modern cephe kaplaması yapılacak, tüm sınıf, laboratuvar ve tuvaletleri yıkılıp modern malzemelerle kaplanacak, okula mevcutta olmayan yemekhane, ek 4 adet laboratuvar ve idari üniteler eklenecek. Yapılacak ek binada Akçakoca’nın ciddi ihtiyaç haline gelen ve genel kullanıma açılacak olan 350 kişilik modern konferans salonu, kapalı beden eğitimi salonu, kütüphane, toplantı salonları ve dinlenmelik bulunacak. Okula Burhan Özdemir’in rahmetli babası Orhan Özdemir’in adı verilecek.”

WhatsApp Image 2023-07-21 at 10.51.41 (1)

ÖZDEMİR’İN MEMLEKETİNE HİZMET AŞKI

Öte yandan başarılı iş insanı Burhan Özdemir, doğup büyüdüğü memleketi Akçakoca’ya elinde bulunan imkânlar dâhilinde yatırımlar yaparak güzelleştirmeye devam ediyor.

Hem Düzce’de hem de Akçakoca’da yaptığı bağışlar ve yatırımlarıyla Düzceliler’in gönlünde taht kuran Özdemir, kalıcı eser ve hizmetlerine durmaksızın devam edeceğini gösteriyor.

WhatsApp Image 2023-07-21 at 10.51.42