Başkanlığını Nagehan Yavuz’un yaptığı Bağımlıkla Mücadele ve Yardımlaşma Dernek binasının açılış töreni Aziziye Mahallesi 932. Sokakta yapıldı. Açılış törenine Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ekipleri ve çok sayıda davetli katıldı.

9da01f31-9d55-4d0e-a90b-b1ddd8fdb759

Açılış töreninde konuşma yapan dernek başkanı Nagehan Yavuz, Tüm gönül dostlarına hoş geldiniz diyorum. Tüm ekibimle, tüm gönül dostlarımla birlikte daha iyi işler yapabilmek için Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Değerli dostlarımıza da bize vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

754452e7-3bea-4b8d-920a-8bbd0535bb5d

Derneğin Onursal Başkanı İlyas Mercan ise, dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek,  “Derneğimiz ile ilgili faaliyetleri size kısaca anlatacağız. Dernek olarak ilk önce bağımlılıkla mücadeleyi konu alacağız. Hepimizin, bütün velilerin, bütün gençlerin başlıca sorunlarından bir tanesidir. Arama – kurtarma ekibimizde var. Biz arama – kurtarma ekibini Hatay’da çektiğimiz sıkıntılardan dolayı kurmaya karar verdik. ‘Bu işte resmi olacağız, bütün eğitimlerimizi AFAD önderliğinde alacağız ve o şekilde bizde Türkiye’de resmi arama- kurtarma belgemizle kurtarma ekipleri arasına gireceğiz’ dedik. Yaklaşık 20 kişi bu eğitimi almaya hazır. Bir kısım eğitimleri aldık, diğerleri de şu an devam ediyor. Derneğimiz olarak ‘Yardımlaşma’ adını da koyduk ve ihtiyaç sahibi ailelere, ekmeğe ihtiyacı olanlarla ekmeğini paylaşmak isteyenlere aracı köprü olarak o görevi de üstlenmek istedik. Dernek hem bağımlılıkla mücadele, hem arama – kurtarma ve akabinde de yardımlaşma, üçü de olmazsa olmazlarımızdan oldu. Biz bu şekilde derneğimiz kurduk. İnşallah ileride daha güzel şeylerde yapacağız. Ekiplerimizde ekipmanlarımız eksik. Onları da Düzce’deki gerek mülki amirimiz gerekse diğerlerinin kapılarını çalarak, malzemelerimizi tamamlamak için onlardan destek isteyeceğiz, halkımızdan da destek isteyeceğiz. Sizlerin yardımıyla bu işleri başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Dernek binasının açılış töreni yapılan dualar, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yapıldı.

Açılış töreninde narkotik ekipleri, törene katılanlara uyuşturucu ile ilgili bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Açılış töreni, yapılan ikramların ardından sona erdi.

HABER: Savaş ARI