Düzce’nin sağlık sektöründeki yatırımları hız kesmeden devam ediyor. 12 Kasım 1999’da yeni yerleşim bölgesi olarak planlanan ve binlerce konut yapılan, şu anda 50 binden fazla kişinin yaşam sürdüğü Bahçeşehir’de sağlık yatırımlarına bir yenisi daha eklendi. Poliklinik hizmetlerinin verildiği binada Ağız ve Diş Sağlığı hizmeti de verilmeye başlandı. İlk etapta 5 kişinin görev yapacağı Bahçeşehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hasta kabulüne başladı.

Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Hümeyra Bayram Akcan, Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Volkan Temi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Hüseyin Şefik ile çalışmaları yerinde inceledi. 

AW842008_01

Dr. Yılmaz, Bahçeşehir’deki semt polikliniğinde ağız ve diş sağlığı hizmetine başlandığını belirterek “İlk etapta 5 tane üniti açtık ve hasta alımına başladık. Eğer kapasite artışı gerekirse 15 üniti oluşturacak alt yapıyı da burada oluşturmuş olduk. Diş tedavisini artık burada da gerçekleştirebiliyoruz, diş röntgenini de buraya kurduk. Bahçeşehir bölgemizdeki nüfusun 50-60 bin civarında olması dolayısıyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne olan uzaklığı göz ününe alarak ve oradaki yoğunluğu azaltmak için buradaki bu faaliyetimizi başlatmış oluyoruz, Düzce’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Bahçeşehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne gidecek olan hastaların, 182’den, MHRS sistemi üzerinden ve e-nabızdan randevu alabileceklerini söyleyen Dr. Yasin Yılmaz, açıklamasına şöyle devam etti; “Randevu alırken altta Bahçeşehir Semt Polikliniği olarak belirtip ona göre randevuyu planlayabilirler. Merkez bina ya da ek bina olarak.”

Açılan ağız ve diş sağlığı polikliniği ile bölgede yaşayan vatandaşlar yakın mesafede bu hizmete kavuşmuş oldu. ÖNCÜ HABER/ İHA