Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün belediyeye ait alanların tasarruflu şekilde değerlendirilmesi için attığı adımlar kapsamında tadilat çalışmalarına başlanan Aziziye Mahallesi’ndeki Düzce Belediyesi Sosyal Tesisi’nde çalışmaların sonuna yaklaşıldı.

Vatandaşların meslek edinmesi ve spor yapması için açılan BELMEK ve Spor Akademisinin yeni binaları sil baştan düzenlendi. Tesisini kadın ve gençlere ayıran Düzce Belediyesi, kısa sürede binanın içinde ve dışında çalışmalarını tamamladı.

Her yıl yüzlerce kadın ve gence 45 branşta kurs veren BELMEK, yeni binasında da eğitimlere devam edecek. ‘Spor Şehri Düzce’ sloganıyla Başkan Özlü’nün alt yapıdan sporcu çıkarılması noktasında önem verdiği projelerden biri olan Spor Akademisi için de sosyal tesis içinde bölüm ayrıldı. Spor Akademisi içinde fitness salonu ve reformer-pilates ile grup dersleri verilecek.

BİR BİNA DA BAHÇEŞEHİR’E

Öte yandan hem BELMEK hem de Spor Akademisi için Bahçeşehir bölgesinde bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasında da yer ayrılacağı açıklandı. Böylelikle hem şehir merkezinde hem de Bahçeşehir bölgesinde vatandaşlar spor yapma imkânı bulabilecek.

“DÜZCE’MİZE ÇAKILAN HER BİR ÇİVİ BİZE MUTLU EDER”

Çalışmaların son durumlarını inceleyen Özlü, vatandaşların eğitim ve spor ihtiyaçlarını tek bir çatı altında topladıklarını kaydetti. BELMEK kurslarına yoğun bir ilgi olduğunu ve yeni bina ihtiyacı doğduğunu kaydeden Özlü, “Aziziye mahallemizdeki sosyal tesisimizi modern bir hale getirerek hem BELMEK hem de Spor Akademisi’nin kullanımına verdik. Kadın ve gençlerimiz tesislerimizde hem eğitim hem spor yapma imkânı bulacak. Ayrıca Bahçeşehir Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzün olduğu binada hem BELMEK hem de Spor Akademisinin Bahçeşehir şubelerini hayata geçiriyoruz. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız merkeze gelmelerine gerek kalmadan kurs alıp spor yapabilecek. Tesislerimiz Düzce’mize hayırlı olsun. Düzce’mize çakılan her bir çivi bize mutlu eder” ifadelerinde bulundu.

İncelemelerin ardından BELMEK ney kursu öğrencileri Başkan Özlü'ye müzik dinletisi sundu.