Kamuoyunda geniş yankı bulan damat kayırmaları, bu kez de kendini Düzce Belediyesi Başkan Vekilliğinde gösterdi.

Yakın zaman önce Düzce Valisi Cevdet Atay’ın girişimleriyle, ihtiyaç sahibi kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için kurulan kadın emeği merkezinde, kızının ihtiyaç sahibi olmamasına rağmen 3 dükkânı birleştirerek ticari faaliyet yürütmesiyle gündeme gelen Düzce Belediye Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, bu sefer de damadının kaçak yapı yapmasıyla gündeme geldi.

WhatsApp Image 2023-02-23 at 12.35.34

İddiaya göre Gösterişli ‘nin damadı D-655 karayolu üzerinde işlettiği oto yıkama tesisinin hemen yanına usule aykırı şekilde bir ofis inşa etti, sonra o ofisi restorana çevirip ticari faaliyete başladı.

 22 BİN 500 LİRA PARA CEZASI VE YIKIM KARARI VERİLDİ AMA…

 Yapılan işin usule aykırı olması nedeniyle Düzce Belediyesi Ekipleri hemen müdahale ederek gereğini yaptı, restoranı mühürledi.

Düzce Belediyesi tarafından usule aykırı yapıya ilişkin 22 bin 500 lira para cezasına çarptırılan damat, iddiaya göre, kayınpederine güvenerek mührü kırıp faaliyetlere deva etti.

Edinilen bilgilere göre yıkım kararı verilen kaçak yapıda, işletme sahibi tarafından yaptırımlar, cezalar ve uyarılar göz ardı edilerek faaliyete devam ediliyor.

“OFİS YAPACAĞIM DEYİP RESTORAN YAPMIŞ…”

 Konuya ilişkin olarak Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında bu konuyu şu sözlerle gündeme taşıdı;

“Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi Encümeni bir ceza kararı aldı. Bizim Belediye Başkan Yardımcımız Hüdaver Gösterişli ‘nin bir damadı var. Akçakoca yolu zerinde oto yıkama üzerine bir iş açmış. Gelen misafirleri bekletmek için bir ofis yapacağım demiş. O da imara aykırı da…

 Ne yapmış biliyor musunuz? Burayı bir yeme, içme, kebap salonuna çevirmiş! Dürümcü yapmış!

19 bin, 20 bin gibi bir ceza kesilmiş. Mühürlemişler, kırmış mührü. Damadız biz ya kayınpederimiz Belediye Başkan Yardımcısı, 2 numaralı adam! Kim bize ne yapabilir hesabı mührü kesmişler…

Mühür kırmaktan savcılığa verilmiş, bir daha ceza kesilmiş sonra yıkım kararı olacak... Yıkım kararı çıktıktan sonra 2 ay içinde belediye bunu yıktı yıktı. Yıkmadığı zaman ne olacak? Çevre İl Müdürlüğü’ne gönderiliyor. Belediyeler siyasi bir makam ya. Orada da bekliyor.

“Adalet hakikatle birleşip eşit şekilde dağıtılmalı”

Yani yapanın yanına kar kalıyor. Bir memlekette adalet hakikatle birleşip eşit şekilde dağıtılmalı! Adama göre adalet değil de, adalete göre adam! Bizim Düzce’den bir örnek gösterdim…

 Netice itibari ile bu iyi bir örnek değil! İmar affından ne kadar faydalanılır, ne kadar faydalanılmaz? Zengin diyor dağları aşırır, fakir ovada şaşırır… Geldiğimiz nokta bu!”

Haber – Ahmet Çelik