Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi’nde düzenlenen, Kamu ve özel sektör işverenleri gençlerimizle buluşturan kariyer fuarına; Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, CBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve 19 paydaş üniversitenin rektörlerinin yanı sıra iş dünyasından çok sayıda iş insanı, Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi personeli ve çok sayıda öğrenci katılım sağlıyor.

3-34

Yunus Emre Kampüsü’ndeki Öğrenci Merkezi ve İletişim Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen İKAF’23 kapsamında Türkiye’nin lider firma, kurum ve kuruluşları iş ve staj başvuruları almak, kariyer etkinlikleri gerçekleştirmek için öğrencilerle bir araya geliyor.

4.1

Programın açılışında konuşan T. C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, teknolojinin önemine değinerek, teknolojinin dünyaya yön verdiğini ifade etti. Gençliğin teknoloji bilgisinin çok iyi olduğunun altını çizen Dönmez, gençlerin teknolojiye olan ilgisi ve merakı ile gelecekte daha çok teknoloji üreten bir ülke konumuna gelineceğini söyledi. Araştıran, okul dersleriyle yetinmeyen bir gençlik olduğunu söyleyen Fatih Dönmez,  dünyanın gittiği yönü gören, gideceği yönü ise öngören gençlere sahip olduğumuzun altını çizdi.

4-24

Konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İKAF’23’e ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını söyleyerek, yapılan bu fuarın gençler için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

7-8

LİDER FİRMALAR GENÇ YETENEKLERİNİ ARIYOR

Sektöründe lider firmalar, kamu kurum ve kuruluşları ile 300’ün üzerinde işveren İKAF’23’te öğrencilerle bir araya geliyor. Özel Sektörden geniş katılımın olduğu fuarda Anadolu Üniversitesi’nin paydaşları olarak Düzce Üniversitesi ile birlikte; Afyon Kocatepe, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri, Bilecik Şeyh Edebali, Bolu Abant İzzet Baysal, Bursa Teknik, Bursa Uludağ, Eskişehir Osmangazi, Eskişehir Teknik, Gebze Teknik, Kocaeli, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji, Kütahya Dumlupınar, Kütahya Sağlık Bilimleri, Mudanya, Sakarya, Sakarya Uygulamalı Bilimler, Yalova ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversiteleri yer alıyor.

5-15

Öğrenciler İKAF’23 süresince iş ve staj imkanlarının yanı sıra İletişim Bilimleri Fakültesi ve Öğrenci Merkezi başta olmak üzere Anadolu Üniversitesi’nin bütün salonlarında paneller, söyleşiler, mülakat simülasyonları, eğitimler, atölye çalışmaları, teknik geziler, film gösterimleri ile dolu dolu bir kariyer fuarı deneyimi yaşıyor.  İKAF’23 kapsamında öğrenciler için Eti Maden Seyitgazi-Kırka Bor Tesisleri’ne teknik gezi düzenleniyor. Yine Anadolu Üniversitesi Halkbilim ve Araştırmaları Merkezi tarafından Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, “Bizim Yunus” dans gösterisi ve Kocaeli Üniversitesi tarafından da “Göbekli Tepe” dans gösterisi seyirciyle buluşuyor.

11-17

1-46