Yıllardır yılan hikayesine dönen  YığılcaYedigöller Yolunda, İl Özel İdaresi ekipleri tarafından asfaltlama çalışmaları başlatıldı.

Fxipt1eaQAE4TaC

Düzce turizminin önemli bir adımı olan Yığılca – Yedigöller Yolundaki çalışmaları, Düzce Valisi Cevdet Atay; Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, İl Genel Meclisi Başkanı Fazlı Koç,  AK Parti İlçe Başkanı Dursun Albayrak, AK Parti Yığılca İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Yılgın ve MHP Yığılca İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Baltacı ile birlikte inceledi.

Fxiptl1agAEal9S

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Düzce Valisi Cevdet Atay, yolun kısa süre içerisinde tamamlanması planlandığını söyledi.

FxipuyqaUAEVr05

Konu ile ilgili Öncü Haber Merkezine konuşan Yığılca İl Genel Meclisi Üyesi Ramazan Baltacı, yolun Düzce ve ilçe turizmi açısından önemine dikkat çekti. Yolun tamamlanması ile birlikte Düzce turizminin büyük ivme kazanacağını ifade eden Baltacı, “İlçemiz açısından tarihi bir gün yaşadık. Uzun yıllar mücadelesini verdiğimiz Yığılca – Yedigöller Grup yolunda, İl Özel İdaresi ekiplerimiz tarafından nihayet çalışmalar başladı. Bu yol Düzce ve Yığılca turizmi açısından çok önemli. Turizmde büyüyebilmemiz için, insanların ilçemizi daha yakından tanımaları için bu yol bizim için çok önemli. Yığılcamız’ın doğal güzelliklerini bu yol sayesinde tanıtacağız” dedi.  

HABER: Savaş ARI