Düzce’de  meydana gelen sel felaketinin ortaya çıkarttığı tahribat, gün aydınlanınca ortaya çıktı. Sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden olan Küçük Sanayi Sitesi, işyerleri sular altında kalırken, esnaflar kendi imkanları ile su tahliyelerini sürdürüyor.

11c66aa6-b156-4f6b-a7a1-5ee8ccc1ae21

“Baraj kapaklarının açılacağı sadece galericilere haber verilmiş”

Baraj kapaklarının açılmasının ardından taşan Küçük Melen Çayı’nın sular altında bıraktığı Küçük Sanayi Sitesi’nde en büyük zararı gören ise çay kazanları ve mutfak gereçleri imalatı yapan bir fabrika oldu. Tüm makine ve elektronik cihazlarının sular altında kaldığını ifade eden firma yetkilisi Emrah Şen, barak kapaklarının Küçük Sanayi Sitesi esnafına haber verilmeden açılmasına tepki gösterdi. Yaşanan sel felaketinin ardından hemen fabrikaya geldiklerini dile getiren Şen, “Buraya geldik, kendi imkanlarımızla sanayi sitesine girdik. O sırada ben ve 3 çalışanımız, biri oto tamir işyerinin önünde bulunan su dolu havuza düştük. Benim parmağım kırıldı, diğer 2 personelim de yaralandı. Biz geldiğimiz de, Sanayi Sitesi’nde hiçbir yetkili yoktu. Baraj kapaklarının açılacağı önceden Galericiler Sitesi esnafına haber verilmiş, bize ise haber verilmedi. Bize önceden haber verilseydi kendi tedbirimizi alırdık” dedi.

1977cae1-2089-483b-9014-87fb86fd644d

“Hiçbir yetkili bu zor günümüzde yanımızda olmadı”

Düzce’de istihdam sağlayan bir firma olduklarını söyleyen Şen, “Ben Düzce’yi çok seviyorum. O yüzden Bursa’da bulunan 2 fabrikamı da Düzce’ye taşıdım. Biz vergisiniz ödeyen insanlarız, devletimiz bizim ödediğimiz vergilerle ayakta duruyor. Büyük bir felaket yaşadık, bütün makinelerimiz ve elektronik cihazlarımız sular altında kaldı. Biz kendi çabamızla bir şeyler yapmaya çalıştık. Ben isterdim ki Düzceli yetkililer bu zor günümüzde yanımızda olsun, bu bizi çok üzdü. Fabrikamızda 3 Milyon TL’yi aşan bir zarar var, çünkü tüm makinelerimiz sular altında kaldı” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

Editör: Savaş Arı