Düzce sokaklarında en çok şikayet edilen konuların başında başıboş köpekler yer alır.Köpeklerin sağlıklı ortamda bulunmayanları ve sokaklardan kurtarılması gerekenler içinde belediye tarafından arıtma tesisinin hemen yanına yapılan hayvan barınağı ylapılmıştı.Barınağın bulunduğu alana arıtma tesisi yapılması nedeniyle arıtma tesisi sökülerek aynı alanın karşı tarafına taşınmıştı.

Barınağın taşındığı alanda ise derme çatma yapılan demir kafeslerde köpeklerin durmaları bile mümkün olmadı.Tellerin arasından sık sık kaçan köpekler çevrede de sıkıntı yaratmaya başlamıştı.

Düzce belediyesinin girişimi ve hayvanseverlerin de destekleri ile birlikte hayvan barınağı yeni yerinde yeniden inşa edilmeye başlandı.İnşaat çalışmaları süren hayvan barınağının eskisinden çok daha morern olacağı belirtiliyor.

Bu arada Belediye ye ait hayvan barınağı hayvar severlerin ve köpek almak isteyenlerinde akınına uğruyor.Özellikle yavru köpekler köpek almak isteyenler tarafından ziyaret edilen hayvan barınağından alınan her köpek sıcak bir yuvaya kavuşmanın mutluluğu ile barınaktan ayrılıyor.