Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’in öğrencileri kucaklayıcı uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Kurumun başarı çıtasının daha yükseklere taşınması amacıyla göreve geldiği günden bu yana her kademeyle yakından ilgilenen Rektör Sözbir, akademisyenlerin huzurlu ortamda çalışması ve aynı şekilde öğrencilerin sorunsuz eğitim alması konularının üzerinde titizlikle duruyor.

POST barınma-01

Bu doğrultuda Düzce Üniversitesi’nin mevcut ve yeni öğrencilerinin 2023-2024 Akademik Yılı’nda kalacak yer noktasında sıkıntı yaşamaması için ilgili birimlerden çalışma yapmasını isteyen Rektör Sözbir’in talimatıyla Düzce Üniversitesi öğrenciler için yeni bir hizmet devreye sokuldu.

Düzce Üniversitesi, öğrencilere barınma konusunda yardımcı olmak ve rehberlik etmek amacıyla Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı (SKS) Öğrenci Barınma Destek Birimi kurdu.

https://duzce.edu.tr/idari/sks/2b7e/ogrenci-barinma-destek-birimi internet adresinden ulaşılabilecek birimin internet sayfasında; başvuruları değerlendirecek birim sorumlusu ve iletişim bilgileri, öğrencilerin KYK yurt başvurusunun olumsuz olması halinde misafir öğrenci olarak başvurabileceğine ilişkin form ve formda başvuru yapacağı yer bilgileri yer alıyor.

Öğrencilerin zorluk yaşamadan kolaylıkla başvuru yapabilecekleri birim, aktif bir şekilde hizmet vermeye başladı.