Ulusal alanda kazandığı birçok başarı ile adından sıkça söz ettiren Düzce Üniversitesi, bu başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.  Avrupa Üniversiteler Birliği’nde (EUA) ortak üye statüsünde bulunan Düzce Üniversitesi, Swansea’deki EUA toplantısında alınan karar ile tam üye olan Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Akreditasyon Belgesi Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e takdim edildi. Öte yandan, Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Özgün Yorumlama Kategorisinde Düzce Üniversitesi öğrencileri birinci oldu. 

Yükseköğretim Kurulu Kalite Birimi (YÖKAK) tarafından yetkilendirilen Turizm Akademisyenleri Derneği’nin (TUADER) üniversiteleri dokuz ayrı kategoride değerlendirdiği akreditasyon sürecini başarıyla tamamlayan Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun Akreditasyon Belgesi, TUADER adına Prof. Dr. Mehmet Sarıışık tarafından Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e takdim edildi.

2-306

Belge takdim töreninde; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıışık, Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Öztürk, Yüksekokul Akreditasyon Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Yıldırım Yıldırım ile Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Serap Bayram yer aldı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Yönetimini ve personelini tebrik ederek kurumsallaşma ve akreditasyon sürecini tüm birimlerde yaygınlaştırmak istediklerini ifade etti.

1-299

Düzce Üniversitesi Öğrencileri Birinci Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Rize Gençlik Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Karadeniz Bölge Finali’nde Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri, Müzik bölümü Özgün Yorumlama kategorisinde birinci olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı düzenlendiği Bilgi, Tiyatro, Türk Müziği ve Şiir Okuma Yarışmaları ile gençlere yeteneklerini sergileme fırsatı sağlıyor. Bu kapsamda Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri; Batuhan Aygün, Enes Asan, Şahin Şengül, Ahmet Cem Menteş ve Ali Eren Ürün, Müzik bölümü Özgün Yorumlama kategorisinde büyük başarı örneği göstererek birinci oldu.

Bölge finalinde birinci olan Düzce Üniversitesi öğrencileri, Ankara'da düzenlenecek olan Türkiye finallerine katılım hakkı elde etti.

PROGRAMA PAKİSTAN ELÇİLİĞİ MÜSTEŞARI KONUK OLDU PROGRAMA PAKİSTAN ELÇİLİĞİ MÜSTEŞARI KONUK OLDU

4-169

Düzce Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği’ne Tam Üye Oldu

Ayrıca, Avrupa Birliği’nin Yükseköğretim, Araştırma ve İnovasyon konularında etkili ve önemli bir kuruluş olan EUA’da, 49 Avrupa ülkesinden 870 üniversite ve yükseköğretim üst kuruluşu üye olarak yer alıyor. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) kolektif tam üye olduğu EUA’da, ülkemizden 33 devlet ve 18 vakıf üniversitesi olmak üzere 51 üniversite üye olarak bulunurken, 41 üniversite ise tam üyelik statüsüne sahip.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi’nin küresel anlamda yaptığı çalışmaların karşılığını almaya başladığını ifade ederek, EUA’ya tam üye olan Düzce Üniversitesi’nin önemli bir prestij kazandığını ve uluslararasılaşma vizyonuna değer kattığını vurguladı.

HABER: Savaş ARI