Vatandaşlara sohbet veren Karataş, Başkan Yavuz’un başarılı Belediye Başkanlık serüvenine atıfta bulunarak: “Allah dostlarını dağ başında aramayın, yerin altında aramayın. Onlar aramızda yaşıyor. Fakir Fukaranın derdine koşan, yetimleri kollayan, vatanı milleti için gece gündüz çalışan herkes Allah dostudur.” İfadelerinde bulundu.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 10.54.26

Ekranların sevilen simalarından İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un daveti üzerine, ekranlarda milyonlara ulaşan “muhabbet kapısı” programını Çilimli halkına icra etti.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 10.54.28

Çilimli’de kapalı spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Çilimli kaymakamı Furkan Alpay, İlçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 10.54.23

3 dönemlik belediye Başkanlığı kariyerinde hayata geçirdiği yeniliklerle, bambaşka bir Çilimli inşa eden Başkan Yavuz’un icraatları, Prof. Dr. Karataş’ın da beğenisini kazandı.

BAŞKAN YAVUZ: “SAMİMİYETLE 15 YIL BU ÜLKEYE BU MİLLETE HİZMET ETTİK”

Başkan Muhsin Yavuz, 3 dönem boyunca, Çilimli Siyahi Pirinç ’inin Coğrafi İşaretini alarak Çilimli Markasına dönüştürmesi, Kentsel Dönüşüm sayesinde Çilimli’yi baştanbaşa inşa etmesi, kazandırdığı millet Bahçesiyle Çilimli’yi cazibe merkezi haline getirmesiyle adını “Çilimli’nin Efsane Başkanı” olarak yazdırdı.

Muhsin Yavuz, bunların yanısıra, kapısını çalan herkesin, gece gündüz demeden geri çevirmeyip, şahsi imkânlarıyla dertlerini çözerek Çilimli halkının gönlünde taht kurdu.

Çilimli halkı arasında, kamuoyuna yansımasa da, özel aracıyla hasta vatandaşları Büyük Şehirlerdeki hastanelere götürüp tedavisini takip ettiği, maddi durumu düşük olanlara şahsi kazancından destek olduğu, evlenemeyen gençlere yardımcı olduğu dillerden dile konuşulan Başkan yavuz, tüm bunları: “ne yaptıysak Allah için yaptık. Vatanımızı, milletimizi sevdiğimiz için” ifadeleriyle özetledi.

Whatsapp Image 2024 02 26 At 10.54.23

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Yavuz: “Ben 15 yıl onurla, sizlere hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Hiçbir zaman bizi yalnız bırakmadınız, desteklerinizi esirgemediniz. Tabii ki bundan sonra siyaset yapacağız, kısa bir virgül koyacağız. Allah bize hizmet etme konusunda hayırlı kapılar açsın. Bu konuda müsterihim. Sizlerden Allah razı olsun.

 

“Allah şahittir ki bilerek, kimseyi ne kırdık ne döktük”

 

Özellikle şunu belirtmek istiyorum: samimiyetle, iyi niyetle bu güne kadar mücadelemizi verdik. Hatamız olabilir, eksiğimiz olabilir ama şunu bilin ki: asla ve asla bile bile yanlışı yapmadık. Kırdığımız olabilir, incittiğimiz olabilir ama Allah şahittir ki bilerek, kimseyi ne kırdık ne döktük.

 

“Proje süreçlerini takip edeceğim”

 

Biz imkânlarımız doğrultusunda, arkadaşlarımızla birlikte bu ülkeye bu millete hizmet ettik.

İnşallah bu yıl için yapılacak birkaç projeyi de onaylattık, bu yıl başlayacak. Sizlerin desteği ve teveccühüyle seçilecek yeni başkan arkadaşımız bu projeleri takip edecektir. Tabii ki ben de bu süreçleri takip edeceğim.”

Whatsapp Image 2024 02 26 At 10.54.26 (2)

KENTSEL DÖNÜŞÜM, SİYAH PİRİNÇ, MİLLET BAHÇESİ…

 

Belediye Başkanlığı süresince, Çilimli ilçesini adeta bir il potansiyeline yükselten Başkan Yavuz’un sayısız eserlerinin yanında öne çıkan Siyah pirinç, Millet Bahçesi ve adeta Çilimli’nin sıfırdan inşa edildiği Kentsel Dönüşüm konularını yerinde gözlemleyen Prof. Dr. Karataş, Başkan Yavuz’un yürüttüğü başarılı çalışmalara atıfta bulunarak:

HALK HER ŞEYİ GÖRÜYOR, SANDIKTA CEVABINI VERİYOR HALK HER ŞEYİ GÖRÜYOR, SANDIKTA CEVABINI VERİYOR

“Şimdi ben gittiğim yerde soruyorum, buranın meşhur hocası kimdir? Gittiğimiz yerlerde bunları sormamız, aramamız lazım. Allah dostları elbette yaşadı ama onlar Allah dostu olmak için mücadele ettiler. Çok güzel yaşadılar, bu gün de var biliyor musunuz öyle insanlar! Neredeler biliyor musunuz? Dağ başında, yerin altında değil, aramızdalar aramızda!”

Whatsapp Image 2024 02 26 At 10.54.27 (1)

“KİM VATAN VE MİLLET İÇİN KOŞTURUYORSA O ALLAH DOSTUDUR”

 

Öte yandan Başkan Yavuz’un, Çilimli halkının her ihtiyacına gece gündüz demeden koştuğu bilinirken, Karataş, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:

“Kim yetimler için, fukara için, vatan için, millet için gece gündüz koşturuyorsa: bilin ki o Allah dostudur! Allah dostlarını aramızda arayalım!”

Program için gittiği şehirlerde, o şehirlerin hocalarını, mütefekkirlerini sorduğunu ifade eden Karataş: “Karamürsel’de buranın nesi meşhur diye sordum: sepeti dediler. Başka meşhur bir âlim, bir Allah dostu var mı dedim. Bin kişilik salondan çıt çıkmadı. Ama dedim burada bir Mustafa Yazgan var, tanıyan var mı? Hiç kimse tanımıyor! Mustafa Yazgan, bizim çocukluğumuzda okuduğumuz, feyiz aldığımız biriydi.” İfadelerinde bulundu.

HABER – AHMET ÇELİK