Düzce,  35 yılın en soğuk Mart ayını geçiriyor. Sibirya üzerinden gelen Aybar Soğuk Hava Dalgası ve şiddetli kar fırtınası, Düzce’nin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Düzce şehir merkezinde şu anda aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışının, gece saatlerinden itibaren kuvvetini arttırması bekleniyor.

Düzce Valiliği tarafından dün (09.03.2022) sabah saatlerinde yapılan toplantıda, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlerdir yaptığı uyarıları dikkate alındı. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı ile Düzce İl Genelinde önümüzdeki Pazartesi gününe kadar eğitim ve öğretime ara verildiği duyurulurken, engelli ile hamile kamu personelleri ise idari izinli sayılacağı bildirildi.

Düzce’de etkili olması beklenen kuvvetli kar yağışı ve kar fırtınasına karşı Karayolları, İl Özel İdaresi ve Düzce Belediyesi ekipleri teyakkuza geçti. Karayolları ekip ve araçlarını TEM otoyolu Düzce Geçidi, D-100 Karayolu Bolu Dağı Geçidinde hazır halde bekletiyor. Düzce il Özel İdaresi de ekip ve araçlarını, kar yağışının etkili olması beklenen Düzce’nin yüksek kesimlerine takviye olarak gönderdi.

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise, il merkezinde yoğun kar yağışına karşı Düzce Belediyesi ekiplerinin hazır halde bekletildiğini duyurdu.

Haber: Savaş ARI