Düzce Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğinde bu yıl 7’ncisi düzenlen ‘Düzce Otları Bereket Festivali’ il gününün finali Türk Müzğinin iki güçlü sesi Coşkun Sabah ve Ayşe Taş konseri ile yapıldı.

WhatsApp Image 2023-07-08 at 11.57.30

Konuralp Antik Kenti ev sahipliğinde 3 gün sürecek festivalin ilk gününde birbirinden keyifli ve eğlenceli etkinliklerle güzel bir gün geçiren Düzceliler, festivalin ilk akşamında düzenlenen Türk Müziği konserleriyle coşkulu zaman geçirdi.

WhatsApp Image 2023-07-08 at 11.57.32

İLK OLARAK COŞKUN SABAH SAHNE ALDI

İlk olarak sahneye çıkan udi sanatçı Coşkun Sabah, sevilen parçalarından oluşan repertuarı ile alanı dolduran vatandaşlarla buluştu. Konserin ardından sahneye çıkan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sabah’a teşekkürlerini iletti. Özlü, “Sizleri tekrar Düzce’de görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu konseri burada sizinle yapmaktan mutluyuz, memnunuz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek kendisine plaket takdiminde bulundu.

WhatsApp Image 2023-07-08 at 11.57.37

KADIN CİNAYETLERİNE İLİŞKİN BİR ARAYA GELDİLER KADIN CİNAYETLERİNE İLİŞKİN BİR ARAYA GELDİLER

BAŞKAN ÖZLÜ, AYŞE TAŞ’IN PARÇALRINA EŞLİK ETTİ

Daha sonra sahneye çıkan Türk Müziğinin bir diğer değerli sanatçısı Ayşe Taş’ta Sanat müziğinin eşsiz parçalarını izleyiciler ile birlikte seslendirdi. Başkan Özlü’de Ayşe Taş’ın seslendirdiği parçaların bazılarına eşlik etmeyi ihmal etmedi.

WhatsApp Image 2023-07-08 at 11.57.28

TÜRK MÜZİĞİNİN YAŞATILMASI İÇİN ÇABA SARF EDİLECEK

Konserin ardından sahneye çıkan Başkan Dr. Faruk Özlü, “Bu akşam için Ayşe Taş hanıma çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir konser güzel bir musiki ziyafeti için teşekkürlerimi iletiyorum. Türk Müziğini niye seviyoruz. Çünkü Türk Müziğinde usul var. Edep var adap var. Başka müziklerde var ama bizim öz müziğimiz Türk müziğidir. O yüzden Türk Müziğinin yaşaması, büyümesi, güçlenmesi için inşallah önümüzdeki günlerde hem TRT ile hem Kültür Bakanlığımızla görüşmelerimiz olacak” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-07-08 at 11.57.34