Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Çocuk Üniversitesi ekipleri ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirilen ‘Engelsiz Yaşam Pikniği’nde, Düzce’deki özel gereksinimli çocuklar ve aileleri için keyifli bir gün sunmayı amaçladı.

ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

Whatsapp Image 2024 05 22 At 14.43.42

M G 8763

KEYİFLİ VE COŞKULU ANLAR

Gölyaka ilçesindeki 15 Temmuz Şehitleri Kültür Parkı’nda düzenlenen piknikte, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, özel eğitim okullarından gelen misafirleri ile yakından ilgilendi. Etkinliğe katılan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri, katılımcılara hitap ederek, etkinliğe gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Başkan Özlü, özel eğitim okulları ve burada eğitim gören çocukların ve ailelerinin bu tür etkinliklerde bir araya gelmesinin önemini vurguladı.M G 8749

Etkinlikte çocuklar ata binerek keyifli vakit geçirdi. Atlarla birlikte doğada dolaşmanın heyecanıyla yüzlerinde gülümsemeler belirdi. Bazı çocuklar için bu, ilk defa bir atla tanışma deneyimiydi ve bu fırsatı coşkuyla değerlendirdiler.M G 8780

Düzce Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar ve DJ performansıyla coşkulu anlar yaşayan çocuklar, şarkıları eşliğinde doyasıya eğlendi.

ÖNCÜ HABER EKİBİ ÇOCUKLARLA RÖPORTAJ YAPTI

Öncü Haber ekibi, etkinlikte özel gereksinimli çocuklar ile röportajlar yaptı. Pikniğe katılan çocuklar, neşeli anlarını ve piknikte yaşadıkları keyifli deneyimleri paylaştı. Mertcan Yaman, “Çok güzeldi eğlendik. Teşekkür ederiz belediye başkanımızda,” derken, Berat, “Korkudan binemedim.” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Ekran Alıntısı-135

Düzce Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Pikniği, özel gereksinimli bireyler ve ailelerine unutulmaz anlar yaşattı. Düzce Belediyesi tarafından bu tür etkinliklerin devam edeceği ve sosyal yaşama katkı sağlayacağı vurgulandı.

Arka Plan Asdadlaksdjl Qş19Woıdalud9P911Ikdws

Ajdasd A1J 1U3122J1H 3Ahhdjahjss91Jaskd

M G 8753