Düzce kent merkezinde kepenk açan esnafların yüzü, şu günlerde 1 Ağustos tarihinden bu yana devam eden Dünya Düzce Günleri sayesinde gülüyor. Yaz döneminde özellikle yeme-içme sektörüne hareketlilik getiren etkinliğin sadece 3 günle sınırlı kalkmayıp 1 haftadan fazla süreye yayılması özellikle akşam saatlerinde kafe ve restoranların dolup taşmasını sağladı.

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından ve Kültür İşleri Müdürlüğü koordinesinde geçtiğimiz yıl başlayan ve bu yıl da devam eden ‘Dünya Düzce Günleri’ vatandaşın eğlence ihtiyacını da karşılıyor. Festival boyunca hareketlenen Düzce sokaklarının esnafa olan etkisini öğrenmek için Öncü Haber Merkezi sokağa indi.

‘ÇALIŞAN SAYIMIZI İKİ KATINA ÇIKARTTIK’ ‘ÇALIŞAN SAYIMIZI İKİ KATINA ÇIKARTTIK’

Öncü Haber Mikrofonu’na konuşan esnaf durumdan memnun olduğunu, ‘Dünya Düzce Günleri’nin satışlara iyi geldiğini söyledi.

Her ay festivallerin yapılmasını istediğini söyleyen esnaf, ‘Dünya Düzce Günleri’nin vatandaşa ve Düzce’ye farklılık kattığını ifade etti.

Düzce esnafı festivalle ilgili şunları söyledi:

3-67

Celal Bey: Güzel bir etkinlik. Esnafa iyi geliyor, gençler de eğleniyor. Her sene yapılması daha iyi. İş artıyor. İnsanlar çay içebiliyor masalar serbest oluyor.

Ekran Alıntısı-40

Nurcan Çil: Bizim için güzel oldu, her etkinlik bizim için güzel. Çok keyif alıyoruz. Gayet iyi çevre edindik. Sürekli sipariş alıyoruz.

1-88

Murat Erdoğan: ‘Dünya Düzce Günleri’ çok güzel geçiyor. Düzce halkı çok memnun, Bolu’dan Ereğli’den Akçakoca’dan Türkiye’nin her yerinden dün akşam festivale geldiler. Biz satış yaparken bunları hissettik. Allah’a şükürler olsun işlerimiz çok güzeldi. Esnafa katkıda bulunduğu için Sayın Dr. Faruk Özlü’den Allah razı olsun. Devamının gelmesini istiyoruz bu festivallerin. Her ay festivallerin yapılmasından yanayız.

2-110

Birol Bey: Esnaf için iyi bir şey. Burası hareketleniyor. Konserlere akşam şehir dışından gelenler oluyor.