17-1

Düzce Belediyesi’nin geçtiğimiz sene Kaymakamlık Lojmanı’nı dönüştürerek hizmete açtığı Millet Kütüphanesi, öğrencilere ve ders çalışmak isteyen vatandaşlara haftanın 7 günü hizmet veriyor.

19-1

Bi̇lgi̇sayar OdasıKantin

Sabah saat 08.00’den akşam 22.00’ye kadar hizmet verilen kütüphanede, okuma salonları, bilgisayar odası, kantin ve ücretsiz Wi-Fi hizmetleri veriliyor. Ayrıca sıcak havalarda Millet Kütüphanesi’nin yeşilliklerin içerisindeki bahçesinde keyifli zaman geçiriliyor.

16-1

Sınırsız ve hızlı interneti ve her türden okuma kitaplarıyla hem öğrencilerin hem okuma tutkunu vatandaşların hizmetindeki Millet Kütüphanesi’ne gösterilen yoğun ilgiyi, Öncü Haber olarak yerinde gözlemledik. Görüşlerini aldığımız kütüphane müdavimleri, aldıkları hizmetten oldukça memnuniyet duyduklarını belirtirken, mekanın her gün gelen yüzlerce okuyucuya yetecek kapasitede olmamasının tek sıkıntı olduğunu vurguladı.

Millet Kütüphanesi’nin misafirleri Öncü Haber mikrofonuna şunları söyledi:

Melek Kefeli̇

“İyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum”

Melek Kefeli: Memnunum çok güzel. Genelde kaynaklarımızı kendimiz getiriyoruz ama sessizliği çok hoşumuza gidiyor. Öğrenciler için faydalı olduğundan, iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum.

Ravza

“Kütüphanelerin çoğalması güzel”

Bir öğrenci: Hizmet güzel, sessiz ve internet de mevcut, içerisinde kafeterya da var ve dışarısı güzel. Öğrenciler için güzel, çalışma alanları oluyor. Kütüphanelerin çoğalması güzel.

Eslem Kalaycı

“Gayet yararlı bir yer”

Eslem Kalaycı: Gayet memnunum, bilgisayarımı yanımda getirdiğim zaman internet kullanımı çok rahat oluyor. Kitaplar açısından hiçbir sıkıntımız yok, gayet yararlı bir yer.

Eren Samet Maci̇t

“Düzce Belediyesi’nin bize sağlamış olduğu imkanlar son derece yüksek standartta”

“GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK” “GAVURA KIZIP DA ORUÇ BOZMANIN ANLAMI YOK”

Eren Samet Macit: Bu kütüphaneye genellikle ders çalışmak için, çeşitli dosyaları ve programları indirmek için, eğer tez yazıyorsak tezimizde bize yardımcı olabilecek bilgilere ulaşmak için faydalanmak amaçlı geliyoruz ve kullanıyoruz. Gerek yüksek hızlı internet gerek bize sağladığı sessiz bir ortam olsun bu Düzce Belediyesi’nin bize sağlamış olduğu imkanların son derece yüksek standartta olduğunu düşünüyorum. Burada insanlar hem ders çalışıyor hem istedikleri zaman aşağıdaki küçük kantinden olabildiğince ekseriyetle istifade ediyor. Ardından burada kendilerini geliştirecek çeşitli çalışmalar yapıp işlerini bitirdikten sonra ayrılıyorlar. Kapasite olarak elbette daha fazla olmasını isteyebiliriz çünkü nihayetinde her sene öğrenci gelmesinin sebebiyle birlikte Düzce Üniversitesi’nde öğrenci sayısı artıyor, haliyle kütüphanede bazen boş yer bulamayabiliyor gelen vatandaşlar ama onun haricinde herhangi bir problemi olmamakla birlikte gayet mükemmel, güzel bir kütüphane burası.

Şevval Mutlu

“Çok güzel bir yerde ama aynı zamanda eksileri de var”

Şevval Mutlu: Konum olarak çok güzel bir yerde ama aynı zamanda eksileri de var. Çok kalabalık olduğu için etraf çok ses oluyor ama genel olarak güzel. İçerisi tam bize göre yani ben YKS çalışıyorum onun için buradayım, YKS, KPSS çalışanlar için çok iyi. Böyle bir hizmetin Düzce’ye kazandırılmasından gayet mutluyuz.

Samet Pancar

“Yer sıkıntısı dışında gayet güzel”

Samet Pancar: Millet Kütüphanesi’yle ilgili yer sıkıntısı dışında gayet güzel, sıcak ve kantininin de güzel olduğunu düşünüyorum. Ben buraya genel olarak ders çalışmak için geliyorum kaynaklarını o yüzden çok kullanmıyorum ama kullanmak istersem kitapları gayet güzel bence. Özellikle son 1 sene içerisinde bence kütüphane sayısı çok arttı Düzce’de o yüzden güzel olduğunu düşünüyorum. Yer konusunda bir ayar çekilmeli çünkü diğer iki kütüphanede çok büyük yer sıkıntısı var, valiliğin oradaki kütüphane çok güzel ama diğer iki kütüphanede biraz yer sıkıntısı oluyor.