Öncü televizyon ve Öncü radyodan ortak yayınlanan Hasan Kaya’nın hazırlayıp sunduğu Sportmence programının bu hafta ki canlı yayın konuğu Teknik direktör Nedim Akbulut ve Düzcespor eski kaptanlarından Osman Bayraktar futbol sezonunu değerlendirdi.
Tecrübeli Teknik adam Nedim Akbulut programda şunları söyledi:
“Bu takım geçen sezon türlü zorluklara rağmen başkan Gökhan Kapoğlu ve arkadaşlarının üstün gayretleriyle 22 yıl aradan sonra Şampiyon oldu ve 2.lige çıktı. Bu büyük başarının ardından herkes mutlu oldu ve yeni sezondan beklenitilerde büyük oldu ancak sezon başı uzun bir süre başkan ve yönetimin devam edip etmeyeceği tartışıldı destek arayışları uzun sürdü belirsizlik devam ederken bu arada Şampiyon kadronun futbolcularıda gelen teklifleri değerlendirdiler ve başka takımlara gittiler daha sonra duyduk Kulüp Başkanı Gökhan Kapoğlu ve Belediye Başkanı Faruk Özlü ile görüşüp destek sözlerini aldıktan sonra önce Ercüment Coşkundere gibi tecrubeli bir hocayla anlaştılar ardından kadro oluşumu için transferler başladı geç kalındığı için mecburen boşta olan futbolcular ile anlaşma sağladı ve Takımımız yinede lige iyi başladı ilk yarıyı beklentilerin üzerinde tamamladık ve hedef yükseldi takımdan ayrılan futbolcuların yerine yenileri geldi ve 2. yarıya iyi başlayamadık bu arada maraton tribününün sökülmesiyle taraftarın itici gücüde ortadan kalktı Ercüment hocanın tecrübesiyle takımı toparlayıp ayağa kaldırması gerekiyordu ancak oda olmayınca direk Şampiyonluk dan vaz geçtik ve playoofa razı olduk malesef onuda başaramadık şimdi başkanımız vakit kaybetmeden hemen yeni sezonun planlamasını yapıp önce Teknik ekip ardından kadroyu oluşturmalı daha önceki yıllarda yaptığı başarılı işlerle tecrübesiyle çok daha başarılı olacağına inanıyorum. 
Bu işleri yapmak içinde başta Belediye Başkanımız Faruk Özlü, Sayın Valimiz ve siyasiler olmak üzere iş insanlarımızında desteğinin sağlanması gerekiyor." 


"BAYRAKTAR: YÖNETİM BAŞARILI, HOCA BAŞARISIZ "
Canlı yayın konuğu Düzcespor eski kaptanlarından Osman Bayraktar yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı:
"Bu ligde ilk sezonumuz olmasına rağmen takımımız ligi çok kötü bir yerde bitirmedi sezon başı ve sezon içinde yönetimin bütçesel anlamda yeterince destek bulamaması ve yalnız bırakılması üstüne üstlük birde maçlar oynanırken maraton tribününün sökülmesi şartları dahada zorlaştırdı ekonomik olarak destek olmayınca devre arasında yeterli ve güçlü takviyeler yapılamadı ve ikinci yarıda özelikle iç sahada taraftar desteğinden mahrum olunca bir türlü başarılı olamadık bunlar doğru ancak ben futbolun içinden gelen birisi olarak bu mazeretlerin hiç birine sığınmam ve teknik direktör olarak çıkar derim ki bu şartlarda bu takımın Play-off'a kalacağına inanmıyorum onun için sayın Başkanım müsade istiyorum der görevi bırakırdım veya play-off’a kalmak için takımı ayağa kaldırır sonuna kadar savaşırım. Ercüment hocanın Düzcespor ile anlaştığını duyunca bir Düzcesporlu olarak sezon başından çok mutlu olmuştum. Tecrübesiyle bizi başarıdan başarıya koşturur diye düşündüm ama yanılmışım. Hocam sen takımın liderisin önce kendin inanacaksın sonra futbolcularını inandıracaksın taraftalarda inanır ve başarılı olunur. Ercüment hoca ilk yarı performansı hoca olarak başarılıydın.
2. yarıda performansından uzaklaştın bunuda kabul et sonuç olarak Düzcespor 2. lige ilk sezonunda hocanın başarısızlığını rağmen yönetimsel olarak başarılıdır. 
Yeni sezona gelince başarı bekleniyor ise Başkan Gökhan Kapoğlu ve yönetim küstürülmeden sadece maddi değil hem maddi hemde manevi destek verilmelidir çünkü Gökhan başkanla birlikte Düzcespor çıtası yükselmiştir. Bu yükselişin devamı için destek şarttır."