Modern mimarisi ve geniş bloklarıyla yakın zamanda Aziziye Mahallesi’nde hizmete giren modern pazaryeri, açıldığı günden itibaren vatandaşların gözdesi oldu. Temiz ve rahat alışveriş sağlayan merkez pazaryeri hem sağlık açısından hem de kullanışlı yapısıyla vatandaşların gönülleri kadar marketlere kıyasla ceplerine de hitap ediyor.

Kendi elektriğini kendisi üretecek

7 bin metrekarelik alan üzerinde 5 bloktan oluşan pazaryeri, kullanım alanları bakamından pazarcı esnafı kadar pazar alışverişi yapan vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Çatısına kurulacak güneş  enerji panelleri ile kendi elektriğini kendisi üreterek çevre dostu bir yapıya bürünecek.

Esnaf da memnun vatandaş da…

Öncü Haber ekibi, Düzce Belediye Başkanı Dr. Özlü’nün proje ve yapım aşamasını bizzat yakından takip ettiği modern pazaryeri ile ilgili pazarcı esnafı ve Düzceliler’in görüşlerini aldı. Pazaryerinde pazartesi ve perşembe günleri tezgah açan esnaflar, özellikle kış aylarında kapalı ve korunaklı bir alanda hizmet verecek olmaları nedeniyle duydukları memnuniyeti kelimelere döktü. Sabahın erken saatlerinden itibaren taze sebze-meyve almak için Merkez Pazaryeri’nin yolunu tutan vatandaşlar da geniş alanları sayesinde alışverişlerini kolaylıkla yapabildiğini söyledi.

“Her yönüyle tertemiz”

İşte yeni pazaryerinin nabzını tutan Öncü Haber mikrofonuna yapılan değerlendirmeler:

Turan Aydoğan: Her yönüyle tertemiz sağlığa uygun, herkes istediği şeyi bulabiliyor. Başkan yapmış yani yapacağını.

VALİ ASLAN VE KEŞİR’DEN KUTLAMA MESAJI VALİ ASLAN VE KEŞİR’DEN KUTLAMA MESAJI

“Başkanımızdan Allah razı olsun” 

Yunus Yılmaz: Çok iyi derli toplu oldu. Allah razı olsun başkanımızdan. Sebzesi, meyvesi hepsi iç içe oldu. Gelen de menün buradan başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

“Vatandaşlarımız çıksın çıksın bu pazaryerine gelsin”

Süleyman Yiğit: Pazaryerimiz 10 numara eskiye nazaran çok güzel yalnız başkanımızdan bir ricamız var, dış paneller kapatırsa daha memnun oluruz. Vatandaşlarımız çıksın çıksın bu pazaryerine gelsin. İşleri daha kolay oldu malları daha itinalı getirdik. Ulaşım kolay, belediye arabalarımız çalışıyor.

“Pazaryeri güzel ama noksanları var”

Musa Sarı: Pazaryeri güzel ama noksanları var. Su giderleri yok. Temizlenmesi için su giderlerinin olması lazım. İnsanların elini yıkaması için su olması lazım. Tuvalet yapılmış arka tarafa ama 3 göz yeterli değil. Buradan orası 1 kilometre. Çatısı güzel yüksek. Ama noksanlar maalesef çok.

“Düzenli ve istediğimiz gibi”

Nermin Bıçaklı: Çok güzel. Memnunuz. Düzenli ve istediğimiz gibi.

“Yanlar kapanırsa çok güzel olur”

İsmail Hakkı Geçgen: Dört dörtlük pazaryeri. Yapandan Allah razı olsun. Şu güzelliğine bak pazaryerinin. Faruk Özlü’den Allah razı olsun. Yaptı, milleti rahat ettirdi. Bir de yanlar kapanırsa çok güzel olur.

Fatma Cebeci: Pazaryeri iyi ama yerimiz çok dar. Bir de ihtiyacımızı göremiyoruz. Güzel yani.