Düzce'nin çeşitli noktalarında çekimleri tamamlanan ‘Sekiz 1’, Barış, Fırat ve Volkan’ın mahallelerindeki düzeni yeniden sağlamak için verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Filmin, mahalle hayatının dinamiklerini ve üç gencin azim dolu hikayesini gözler önüne serdiği belirtildi.Whatsapp Image 2024 06 15 At 16.12.08Yapım ekibi, Düzceli sanatçılar ve yerel halkın katkılarıyla filmin Düzce'ye olan bağlılığını ve yerel unsurları öne çıkardığını vurguladı.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 16.12.10

Filmin başrol oyuncusu Enes Kurt, Düzce için farkındalık yaratan bir proje olmaktan dolayı gurur duyduğunu ve filmi tamamen kendi imkanlarıyla, hiçbir destek almadan hayata geçirdiklerini belirterek, “Hem sosyal bir proje hem de farkındalık yaratan bir proje. Yüzde seksenini Düzceli oyuncuların yer aldığı, hem Düzce’yi tanıtmak hem de farkındalık oluşturmak için yaptığımız bir film oldu. Kendi imkânlarımız doğrultusunda bunu yaptık. Düzce’nin belli mahalle ve sokaklarında filmimizi yaptık. Filmin tamamı Düzce’de çekildi. Tüm halkımızı 'Sekiz 1'i izlemeye davet ediyorum.” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 17.24.07

Diğer oyuncu Hakan Şengül ise proje sürecinde yaşadığı deneyimleri anlatarak, “‘5 yıllık bir proje yaptık ve Düzceli halkımıza filmimizi sunduk. Sekiz1 bir farkındalık projesidir. Tüm halkımız davetlidir.” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 06 15 At 16.12.12

‘Sekiz 1’ filmi, Düzce’nin eşsiz atmosferinde çekilmiş olup, izleyicilere unutulmaz bir sinema deneyimi sunmayı hedefliyor.

“GAZİLERİMİZ KAHRAMANLIKLARIYLA GURUR KAYNAĞIMIZ!” “GAZİLERİMİZ KAHRAMANLIKLARIYLA GURUR KAYNAĞIMIZ!”

Editör: Emirhan Töngel