Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyarette bulundu. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı seçilen İslam Keleş, Başkan Vekili Sadullah Ünsal ve Yönetim Kurulu Üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Emre Düzce'deki çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

WhatsApp Image 2023-05-01 at 17.49.28

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Emre, basın yayın faaliyetlerini önemsediğini ve yakından takip ettiğini kaydetti.

Emre konuşmasında, “Gazetecilerimiz, basın yayın kuruluşlarımız demokratik siyasi hayatımızın olmazsa olmazlarından, demokrasimizin en önemli şartlarından birisi. Anayasamızda da kanunlarımızda da bu maddeler bu hükümler mevcut. Dolayısıyla bizler basın yayın kuruluşlarımızın faaliyetlerini bu anlamda çok önemsiyoruz. Yakından takip ediyoruz. Destekliyoruz. Her zaman yanınızdayız. Bunu böyle bilesiniz ve sizlerin ülkemiz, memleketimiz, Düzce’miz için yapıcı, faydalı, güzel haberlerinizi de takip ediyoruz. Bunun için de teşekkür ediyoruz sizlere arkadaşlar. Milli vatansever milli manevi değerleri gözeten koruyan, gazetecilik prensiplerinizden, devletçi prensiplerinizden dolayı da burada bir kez daha hepinize geldiğim günden bu yana vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bu devlet bu millet bu memleket hepimizin, adalet dediğimiz kavram da öyle. Bunlar hepimizin sahip çıkması gereken olgular. Sizler de buna sahip çıkıyorsunuz, destekliyorsunuz. Yeni döneminiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Düzce’de yapılan haberlerin ulusalda yayınlanmasından mutlu olacağını dile getiren Emre, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bir ortak noktamız var; ülkemiz.”

Hepimiz bu memleketin evladıyız. Bir ortak noktamız var; ülkemiz. Devletimiz. Hepimizin ortak amacı bu memleket. Hepimizin ortak amacı bu bayrağın burada dalgalanması. Sizin ortak amacınız kendi kuruluşunuzun daha güçlü daha etkin olması. Biz mutlu oluruz. Düzce’nin güzel haberlerinin, Düzce’de yapılan haberlerin ulusal kanalda yer almasından ben şahsen mutlu olurum. Bir ana haber bültenini açıp izlediğimde sizin haberinizi görmekten, Sadullah Bey’in yorumlarını dinlemekten mutlu olurum.

1-44

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Sadullah Ünsal, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Emre'ye yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı plaket ve kalem takdim etti.

3-32

2-53