Düzce’nin en işlek yerlerinden biri olan Düzce Üniversitesi’nin bulunduğu bölgede öğrencilerin ikamet ettiği evlerin sahipleri dairelerini kazanç sağlamak için günübirlik, amaçlarının ne olduğu belli olmayan kişilere kiralıyor.

Kiralanan bu evlerin bulunduğu apartmanlarda, giren çıkanın belli olmaması, amaçları sadece eğitim görmek olan öğrencilerin tepkilerine yol açıyor.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu Yorumlu’yorum programında konuya değinen Ünsal, günü birlik kiralanan evlerde neyin ne olduğunun belli olmadığını ve yine bu evlerde dönen ahlaksız işleri yapan kişilerin buna son vermesini dile getirerek şu ifadelere yer verdi:

“BİR AY BİRİNE, BİR AY BAŞKA BİRİNE KİRALIK”

“Beçi bölgesi var üniversitelerin üniversite öğrencilerinin üniversitelerin çok gezdiği bir yer burada Düzce'nin ekonomik olarak içtimai olarak imkân sahibi olan insanların evleri var. 1+1, 2+1 kiralama usulüyle ne işleri var onların burada? Ekonomik ve içtimai hayatlarının stresini atmak için orada yeni ortamlar hazırlamışlar. Emniyet bunun tepesinde kiralık evlerde günübirlik evlerde neyin ne olduğu belli değil. Bir ay birine kiralık 2 ay ona kiralık. Hakikaten 2019 yılına baktığınız zaman 2023'e geldiğimizde hakikaten güzel bir düzen girdi oraya, artı bir düzen girdi ama o kafelerde gece gündüz dolaşan orada ev tutup da sevgili tahsis eden, garsoniyer evler bulup da farklı farklı emtialardan keyifli anlar yaşamak isteyen arkadaşlar birçok isim bize geldi.”

“BU DURUM GERÇEKTEN NAMUSLU ÖĞRENCİLEREDE ZARAR VERİYOR”

“Bunu da bilen de var ama bunun amacı birkaç kişinin keyfi veya zevki veya hissiden ziyade o bölgenin gerçekten namuslu asil insanları öğrencileri yaşayanlarına artık bu zarar vermeye başladı. Buradan herkese bir görev olduğunu düşünüyorum. Herkesin bir görevidir bu. Buradaki densiz ahlaksız seviyesiz ilişkileri buradan isim isim adama saydırmadan herkes ayağını denk alsın. Kimin ne yaptığını çoğu biliniyor.”

“O ARKADAŞLARI DA DEŞİFRE EDECEĞİZ”

“Biz bundan sonra arkadaşlarımızla beraber, gece asayiş ekibimizle beraber o garsoniyer evlerin etrafında dolaşan, o millete bir şeyler taşıyan içtimai olarak ve ekonomik olarak bir yere gelmiş arkadaşları deşifre edeceğiz.  Bunu buradan net söyleyelim çünkü başka türlü orada birtakım düzenlerin kurulması, birtakım güzel hayatların yaşanması mümkün değil gibi görünüyor.  Düzce emniyetinin özellikle Düzce il emniyet müdürünün bu konudaki hassasiyetle mücadelesinde bir kere daha takdir ediyorum ve Polisimize, oradaki bekçilerimize gece gündüz bu düzeni milletin ahlakına menfaatine ve sağlığına korumak için uğraşan arkadaşlara da bir kere daha teşekkür ediyorum.”