Konuralp’te bulunan Ziraat Bankası Şubesi’nin kapanacağı söylentisi bölge halkının tepkisine neden oldu. 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattına ulaşarak şikayetini dile getiren Konuralp Tanıtım Platformu Kurucusu Cihan Topçu, Ziraat Bankası Şubesi’nin kapanması durumunda bölge halkını olumsuz etkileneceğini söyledi.

Konuralp’te bulunan Ziraat Bankası Şubesi’nin bölgenin ekonomisini de kötü etkileyeceğini vurgulayan Topçu, “Konuralp bölgesinde bulunan Ziraat bankasının kapatılma söylentisi ve bunun gerçekleşmesi bölge halkına büyük zarar verecektir. Ziraat Bankasının Konuralp'te bulunan şubesini maliyetleri azaltma veya müşterilerin dijital kanallara yönlendirilmesi gibi nedenlerle istiyor olabilir. Fakat Konuralp bölgesinde yaşayan yaşlı kesimin çoğunluğu nedeniyle bu karardan vazgeçmesi gerekmektedir. Bu karar bölgemizde yaşayan insanlar için olumsuz etkiler yaratmaktadır. Konuralp'i küçük bir mahalle olarak değerlendirmemek gerekiyor. Konuralp isminin altında 7 tane mahalle, Düzce'nin en büyük sanayi kuruluşları,  10'larca çevre köyü ve Düzce Üniversitesini barındırmaktadır.

"BÖLGE EKONOMİSİNİ OLUMSUZ ETKİLEYECEKTİR"

Bölgemizde ki banka şubesinin kapatılması, bölge halkının bankacılık hizmetlerine erişimini kısıtlayacağı gibi ve bölge ekonomisini olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle, banka şubesinin kapatılmasına karşı çıkıyoruz. Şubenin açık kalması için Düzce siyasilerinin,  Ziraat Bankası Düzce ve Konuralp Şube Müdürlüğü'nün çaba göstermelerini rica ediyoruz” şeklinde konuştu.   HABER – ECE KAMİLE MUTLU