Düzce’nin şehir içi ulaşımında yaşanan mağduriyetler her geçen gün artmaya devam ederken Öncü Haber ekibi, otobüs duraklarına giderek vatandaşların toplu ulaşım çilesini yerinde gözlemledi. Aralarında 2 saate yakın süre otobüs beklediğini ifade eden vatandaşlarında bulunduğu kalabalık guruplar işten eve evden işe gitmenin büyük bir çileye dönüştüğünü belirterek yetkililere tepki gösterdi.

IMG_5857

Sabah erken saatlerde ve iş çıkışı saatlerinde, şehir içi hatlarda sefer yapan otobüslerin yoğunluğu, vatandaşların beklentilerini karşılamakta yetersiz kalıyor.

WhatsApp Image 2023-11-16 at 11.18.53 (1)

Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş ekiplerinin aldığı önlemler yetersiz kaldı. Düzce'nin en kalabalık duraklarından biri olan Şağuç durağında, özellikle sabah ve akşam saatlerinde vatandaşlar otobüslere binmekte güçlük çekiyor. Bir otobüs geliyor, bir otobüs gidiyor ama hepsi dolu olduğu için Şağuç durağındaki 50’den fazla yolcu otobüslere binmekte zorluk çekiyor.

IMG_5856

 Kimi vatandaş otobüslerin doluluğuna rağmen yolcu alınmasından rahatsız olurken kimi vatandaş da doluluk nedeniyle otobüslere binemediğinden şikayet ediyor.

“HEM TRAFİĞİ TEHLİKEYE ATIYORLAR HEM DE İNSANLARIN HAYATINI”

Vatandaşların en büyük şikayeti otobüslere binememek olsa bile Bulvar Caddesinin girişindeki durakta Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş'ye ait otobüsler, gelişi güzel yanaşmak suretiyle hem trafiği hem de otobüsten kontrolsüz bir şekilde inen yolcuların can güvenliğini tehdit diyor.

8353ed85-822a-4cbb-8c82-65da67c4077a

DÜZCE HALKI TEPKİLİ

Yaklaşık 1 buçuk saattir otobüs beklediğini söyleyen vatandaşlar, Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş'nin bu konuya biraz daha özen göstermesini belirterek şunları söyledi:

 “Görünen köy kılavuz istemez. 1 saattir bekliyorum, burada 1 dakika ile kaçırdığın zaman 1 saat bekliyorsun. Otobüsler dolu geliyor, yedek gelecek diyorlar bekle 1 saat bekleyebilirsen. Sayın belediye başkanımızın vicdanına sesleniyorum, Allah rızası için araba koysun. İnsafa devam ediyorum sayın belediye başkanımızı.

ZİYARETİNDE BAŞKAN ÖZLÜ’YLE GÖRÜŞTÜ ZİYARETİNDE BAŞKAN ÖZLÜ’YLE GÖRÜŞTÜ

IMG_5840

Bekliyoruz dolmuş yok, geliyor dolu geliyor dolu. Ben kaç defa kalıcı konutlardan bu tarafa gelecektim beni almadı neden? araçlar dolu olduğu için sürekli dolu geçiyorlar.

IMG_5836

Bugün bir duruma şahit oldum. Düzce’de giderken duraklara yaklaşmadan düğmeye basıyoruz. Düğmeye bastığımız için bize bağırıp hakaret eden mi dersin aşağılayan mı dersin nerdeyse arabadan atacaklar yani.  Burada bekliyoruz arkadan araba gelecek diyorlar bir buçuk saat biz burada bekliyoruz, şu anda da olduğu gibi tekrardan dolu gelecek ve almayacak.”