Düzce Belediyesi, geride kalan hafta sonu etkili olan yoğun yağışlardan zarar gören ya da etkilenen projelerine yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Şehrin gerdanlığı’ olarak nitelediği TBB ödüllü ‘Asar Deresi Projesi’ de ekiplerin hummalı çalışması ile sel sularının getirdiği çamur, balçık ve ağaç parçalarından arındırılıyor.

11789-img3051

Konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede, dere ve çevresinde temizlik çalışması yapıldığı vurgulanarak, projenin zarar görmediğinin altı özellikle çizildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Düzce Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu yaşanan ve il genelinde etkili olan yoğun yağışlardan ötürü tüm birimleriyle yaraların sarılması için mücadelesini sürdürüyor. İl genelinde mağduriyet yaşanmaması için mücadele sürerken sel afetinden etkilenen projelerde de temizlik çalışmaları aksatılmıyor.

Bu çerçevede, yağışların ardından hasar tespiti noktasında harekete geçen Düzce Belediyesi, kent genelinde sürdürülen projeleri yakın takibe aldı. Şehrin içinden geçen dere üzerinde şehirle bütünleşmesi noktasında uygulamaya konulan ‘Asar Deresi Projesi’ çalışmaları da sel afetinin ardından ekiplerin yoğunlaştığı bölgelerin başında geliyor.

Bölgede devam eden köprü temelleri ve diğer alanların hızlı şekilde sel suları ile gelen çamurdan temizlenmesi için çalışma başlatan ekipler, yaşanan afetten ötürü herhangi bir sıkıntının yaşanmadığı projenin bir an önce kaldığı yerden devam edebilmesi için yoğun mesai sarf ediyor.

Temizlik çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlamayı ön gören ekipler, yapılan planlama çerçevesinde projenin uygulama çalışmalarını kaldığı yerden devam ettirecek.”