Sokak hayvanlarını belirli şartlar altında uyutulmasını öneren yasa tasarısı ülkeyi ikiye bölerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk öncelik olarak sahiplendirilme son seçenek olarak uyutulma kararı alacaklarını açıklamıştı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Belediyeler 5199 ve 7332 sayılı kanunlarda yer alan görevlerini tam olarak yapmış olsalardı bugün gündem de böyle bir sorun olmazdı.’ diyerek belediyelerin sorumsuzluğu olduğunu dile getirdi.

Duzce Belediye Baskani Dr Faruk Ozlu Cedidiye Meyd 1631781030294


Özlü sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;’Bugün TBMM de Grup Başkanvekilimiz Sayın Bahadır Yenisehirlioglu'nu ziyaret ettim. "Sokak Hayvanları sorunu, Çözüm Önerileri" baslıklı bir sunum yaptım. Nazik davetleri ve misafirperverlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

KAZADAN EN KESİN KORUNMA YÖNTEMİNİ AÇIKLADI KAZADAN EN KESİN KORUNMA YÖNTEMİNİ AÇIKLADI

Whatsapp Image 2024 05 29 At 21.44.46 (1)

Bu sorunla ilgili kamuoyunun ve tüm kesimlerin hassasiyetini mutlaka dikkate almak gerektiğini düşünüyorum. Sorun yasalarda değil, uygulamalarda. Bu anlamda TBMM, biri 2004 diğeri 2021 yıllarında olmak üzere iki defa görevini yapmış. Belediyeler 5199 ve 7332 sayılı kanunlarda yer alan görevlerini tam olarak yapmış olsalardı bugün gündem de böyle bir sorun olmazdı.’
Haber: Liva Nur Ünsal