Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Düzce Belediyesi Toplu Sünnet Şöleni’nin ilk aşaması sünnet operasyonları yapıldı. Hazırlanan steril ortamda daha önce Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne kayıt yaptıran aileler çocuklarını sünnet ettirdi. Uzmanların gerçekleştirdiği sünnet operasyonlarında 160 çocuk ailesi ile birlikte erkekliğe ilk adımlarını attı. Sünnet operasyonlarının tamamlanması ile 11 Ağustors’ta Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenmesi planlanan eğlence için de hazırlıklar başladı. Eğlence kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek konuklara ikramlar verilecek. Ücretsiz sünnet eğlencesine tüm Düzceliler katılabilecek.

11917-sunnet-1

11919-sunnet-3

BELMEK YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Diğer yandan Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) Yaz Dönemi için kayıtların başladığı bildirildi.

11913-belmek-arsiv-1

11914-belmek-arsiv-2

Sezon boyunca sayısız branşta hizmet veren kurslarda en çok talep edilen branşlarda yaz dönemi için eğitimler verileceği bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları yaz dönemi eğitimlerine başlıyor. Kış dönemi boyunca sayısız branşta yoğun bir tempoda devam eden kurslar yıl sonu sergileri ile eğitim-öğretim dönemini tamamlamıştı. Kısa bir aranın ardından hobi ve meslek edinmek amacıyla kurslardan faydalanan vatandaşların taleplerine göre belli kursların yaz dönemini başlatmaya hazırlanıyor. Buna göre el sanatları, el nakışı, tel kırma ve resim branşlarında yeni dönem kayıtları alınmaya başladı. Kurslara katılmak isteyenler BELMEK ofislerine şahsen başvurunun yanı sıra 0 380 514 25 44 numaralı hattan bilgi alarak başvuruda bulunabilecek. Branşlar ve eğitim merkezleri ise şöyle belirlendi; Bahçeşehir (Resim), Beyciler Mahalle Konağı (el sanatları, tel kırma), Çamköy Mahalle Konağı (tel kırma), Aziziye BELMEK Merkez (el sanatları, tel kırma).”