SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR SEÇİMLERİN YILDIZ VE BAYRAK ARASINDA GEÇMESİ ÖNGÖRÜLÜYOR

Özcan, Başhekim Prof. D.r Kayıkçı’ya “Biz artık Düzce’den dışarıya hasta gitmesini istemiyoruz.” dedi. Servislerde yatan hastaları da ziyaret eden Özcan, kendilerine geçmiş olsun dileklerini sundu.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden üst üste gelen şikayetleri dikkate alan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, hastaneye ziyaret düzenlendi. Hastane koridorlarında bekleyen hastalarla kısa süreli sohbet eden Özcan, ardından Başhekim Prof. Dr. Muhammet Ali Kayıkçı’yı ziyaret etti.

15-2

“Bana hastane ile ilgili çok sayıda şikayet geliyor”

Ziyaretinde, hasta ve hasta yakınlarından gelen şikayetleri Başhekim Kayıkçı’ya ileten Özcan, “Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili geriye dönük çok şikayetler var. Ben aldığım bilgileri paylaşıyorum, bizim kasti hiçbir şeyimiz bu konu ile ilgili. Bana parlamentoda Düzce ile ilgili, yoğun bakım üniteleri ile ilgili, diğer üniteler ile ilgili ve hastaların diğer illere gittiği ile ilgili çok şikayetler geliyor. Bizler de hep ricada bulunuyoruz sizlere, ama biz hep ricada bulunmak istemiyoruz. Herkes bulunduğu yerdeki ilin hastalarını kucaklarsa, göğüslerse, gereğini yaparsa ve sağlık hizmetini en iyi şekilde verirse zaten bir sorun kalmaz” diye konuştu.

14-2

“Tempoyu arttırmamız lazım”

Başhekim Prof. Dr. Kayıkçı’dan sağlık hizmetleri konusunda tempoyu arttırılmasını isteyen Özcan, “Ben sizden şunu duymak istiyorum; ‘Bundan böyle diğer illere hasta yollamayız, yollamayacağız.’ Sizde göreve yeni geldiniz, sizi böyle bir görev bekliyor. İnşallah bu görevde başarılı olursunuz ve inşallah bu anlamda Düzce’ye bir güzellik getirirsiniz. Yani tempoyu arttırmanız lazım. Bu konuda bize çok şikayet geldiği için ben sizden çok rica ediyorum, özellikle de yeni görevinizde başarılar diliyorum. Yatak sayısını arttırın, yoğun bakım ünitesi sayısını arttırın, çünkü bu konularda da çok şikayet var. Biz de bu şikayetleri yerinde görelim dedik, hem de sizi ziyaret edelim dedik. Bizler her zaman sizin yanınızdayız, benim üzerime de bir görev düşüyorsa, her zaman yanınızdayız” şeklinde konuştu.

13-7

“Yoğun bakım ve yatak sayımızı arttıracağız”

Özcan’ın bu sözleri üzerine Başhekim Prof. Dr. Kayıkçı, “Sağlık kalitesini yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz.  Planlamalarımızda yoğun bakım ve yatak sayısını artırmak var” açıklamalarında bulundu.

Özcan, daha sonra Başhekim Prof. Dr. Kayıkçı ile birlikte servislerde yatan hastaları ziyaret ederek, kendilerine ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

10-11

HABER: Savaş ARI