Beldeye kazandırdığı sosyal, kültürel ve turizm değerleriyle Beyköy halkının gönlünde taht kuran Belediye Başkanı Osman Kılıç, üzerinde uzun süredir çalıştığı Kaledibi Restoran, görkemli bir açılışla hizmete açıldı.

FormatFactoryIMG_3725

Kaledibi restoran’da gerçekleştirilen açılışa, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan ve çok sayıda davetli katıldı.

FormatFactoryIMG_3734

20 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE KURULDU

10 dönümü restoran, 10 dönümü halka açık piknik alanı olarak hizmet verecek Kaledibi Mesire Alanı, doğayla iç içe bir mimariyle planlandı.

FormatFactoryIMG_3740

Yapımının her aşamasını yakından takip eden Başkan Kılıç, alana serilen çimlerin bile uzun bir araştırmanın ürünü olarak seçildiğini vurgulamıştı.

İSTER KENDİN PİŞİR İSTER SİPARİŞ ET

Bununla beraber restoran bölümünde açık alana kurulan kamelyalara, “kendin pişir kendin ye” uygulamasını da hayata geçirebilmek için barbeküler kuruldu.

FormatFactoryIMG_3746FormatFactoryIMG_3742

Alanda bulunan doğal kaynak suyunun yatağında da yürütülen ıslah çalışmalarıyla alana mükemmel bir yapay şelale kazandırılmış oldu.

Mesire alanının tam ortasından geçerek alanın havasını değiştiren yapay şelale ve akarsular, vatandaşların hem fotoğraf çekineceği kadar güzel, hem de yanında oturarak su sesiyle bütün streslerini atacak kadar alanla harika bir uyum sağladığı gözlemlendi.

FormatFactoryIMG_3753

“YETERLİ DEĞİL GENİŞLETECEĞİZ”

Açılışta konuşan Başkan Kılıç, alanın gelen yoğun taleplerle daha şimdiden yetmediğini vurgulayarak, yılsonuna kadar genişletme çalışmalarını tamamlayacaklarını söyledi. Katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında Kılıç, şunları söyledi:

“Burası 48 dönüm bir arazi,  ilk etapta 10 dönümü restauranta ait, bir 10 dönümü de vatandaşa ait mesire alanı olarak oluşturduk. Yeterli mi? Hayır yeterli değil. Talep çok fazla olduğu için yetersiz gördüm. Günlük kullanıma açık olan mesire alanını bir 20 dönüm daha genişletiyorum. Allah izin verirse bu sene yetiştirmeye çalışacağım. O bölgede ihtiyacımız olan mescit ve tuvaletleri ve toprak dolgu zeminini yapmaya başladık. İnşallah kısa sürede tamamlayıp kullanıma açacağız.

FormatFactoryIMG_3755

Ak Parti Milletvekili Ayşe Keşir: “Osman Başkanımızı tebrik ediyorum. Yapımı için çok mücadele etti. Yapımı aşamasında da burada bulunmuştum gerçekten Beyköy’e harika bir eser kazandırdı. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılı Çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Ak Parti Milletvekili Ercan Öztürk ise: “Osman Başkan çalışkanlığıyla, azmiyle, Beyköy’e olan sevgisiyle herkese ilham oluyor. Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Burası gerçekten çok güzel olmuş emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Açılışta konuşan Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu: “Allah yapandan, düşünenden, emeği geçenden razı olsun. Beyköy Belediye Başkanımız Osman Kılıç’ı tebrik ediyorum. Harika bir eser olmuş. Başarılarının devamını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

IMG_3809

Açılış programı, Mesire alanının yapımında finansal destek sağlayan firmalara plaketleri takdim edildi.

SU KESİNTİSİ YAŞANAN BÖLGELERDE PROBLEM GİDERİLDİ SU KESİNTİSİ YAŞANAN BÖLGELERDE PROBLEM GİDERİLDİ

Davetli ve misafirlere yapılan yemek ikramının ardından program sona erdi.

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü – Zeki Aşıkoğlu