Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri neticesinde şehre kazandırılan TÜBİTAK destekli Türkiye’nin 12’nci bilim merkezi olan Düzce Bilim Merkezi, 7-11 yaş arası çocukları atölye eğitimleri ile buluşturuyor.

Bilim Merkezi Atölye (1)

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın katılımıyla hizmete açıldığı Mart ayından bu yana eğitim kurumları ve bilim meraklılarının akınına uğrayan Bilim Merkezi, atölye eğitimlerini de öğrencilerle buluşturmaya başladı.

Hafta başında başlayan Robotik ve Kodlama Atölyesinde 7-8 yaş grubu çocuklara yönelik ‘Scratch ile oyun tasarlama’ eğitimleri verilirken, 28-29 ve 30 Mayıs tarihlerinde ise 10-11 yaş arasındaki bilim meraklılarına ise ‘Devre Tasarımı’ eğitimleri verilecek.

Bilim Merkezi Atölye (2)

Tasarım Atölyesinde 24 Mayıs Cuma günü 7-8 yaş arası çocuklara yönelik ‘Küçülen Kağıtlardan Anahtarlık Tasarımı’ eğitimin verileceği merkezde, 28-29 ve 30 Mayıs tarihlerinde ise 10-11 yaş arası çocuklara ‘Atık Malzemelerden Kolaj Tasarımı’ eğitimleri olacak.

Bilim Merkezi Atölye (7)

Matematik Atölyesinde Salı günü başlayan, bugün ve yarında devam edecek eğitimlerde ise 7-8 yaş grubu çocuklar ‘İnşa Edelim’, 29-30-31 Mayıs tarihlerinde 10-11 yaş grubu da ‘Geometrik Şekiller- Kendi Bulmacanı Yap’ başlığı altında eğitimlerle buluşacak.

Bilim Merkezi Atölye (6)

ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ ÖĞRENCİLER ÇALIŞMALARINI SERGİLEDİ

Matematik atölyesinde öğrencilerle buluşan Matematik öğretmeni Nevin Beyler, amaçlarının sınavlara hazırlanmaktan ziyade, okul stresinden arınıp, çocukların stressiz bir ortamda matematiği günlük hayata yorumlayarak öğretmek olduğunu kaydetti.

Bilim Merkezi Atölye (4)

Bilim Merkezi atölyelerinden faydalanmak isteyenler, günlük 15 kişilik kontenjan dahilinde yapılan eğitimler hakkında 0380 502 02 87 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilecek ve kayıt oluşturabilecek.