Emniyetin duruma el koyduğu konuya ilişkin Öncü Haber’e konuşan Anne Hanife Duman vatandaşlara: “bu tür mesajlara kesinlikle itibar etmeyin sizden ne sıfatla olursa olsun para isteyenleri emniyete bildirin.” Uyarısında bulundu.

Hedefine 52 yaşındaki engelli Hanife Duman ve yine engelli oğlu Mert Duman’ı koyan telefon dolandırıcıları, bilinçli anne Hanife Duman’ın uyanıklığı sayesinde sert kayaya çarptı.

Ekran Görüntüsü 2024 01 17 112936

Edinilen bilgiye göre, bir GSM numarasından Mert Duman’a “İcralık olan bir dosyadan dolayı evinize haciz gelecektir. 36 bin liralık tazminat cezasına çarptırılmamak için bizimle iletişime geçin.” Yazılı bir mesaj geldi.

Durumu öğrenen Anne Hanife Duman, oğluna: “kimseyi arama hiçbir linke tıklama” tembihleyerek durumu emniyete bildirdi.

Ekran Görüntüsü 2024 01 17 112834

Durumun Emniyete bildirilmesinin ardından Dolandırıcıık Şube Ekipleri Anne Hanife Duman ile iletişime geçerek duruma el koydu.

2 KİŞİ HAFİF YARALANDI 2 KİŞİ HAFİF YARALANDI

“Emniyetin bildirimlerini takip ederek bilinçlendim”

Olayı Öncü Haber’e anlatan anne Hanife Duman, “Emniyetin bu yönde yaptığı bildirimleri takip ettiğim için bu tür durumlarda ne yapacağım konusunda bilinçlendim diyerek şunları söyledi:

“Bu mesajlar bana devamlı geliyor ama ben bilinçli olduğum için bu tuzağa düşmedim. Benden bir cevap alamadıkları için bu sefer oğluma mesaj göndermeye başladılar. Oğlum bana böyle bir mesaj geldi deyince, ben oğluma sakın bir şeye basma ben emniyete bildireceğim dedim ve emniyete bildirdim.

Emniyet bana zaten sürekli dikkatli olmam konusunda uyarı yapıyor sağ olsun.”

Hanife Duman’ın oğlu Mert Duman ise: “asla böyle mesajlara inanmayın. Dolandırılmayın. İfadelerini kullandı.

Ekran Görüntüsü 2024 01 17 113026

Öte yandan Hanife Duman vatandaşlara seslenerek: “bu tür dolandırıcılara inanmayın. Para kazanmak kolay değil. Emeğinizi kaptırmayın.” Dedi.

Dolandırıcılara da seslenen Duman: “kul hakkına girmeyin. Bu dünyanın ahireti de var.” İfadelerini kullandı.

“EMNİYETE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Durumu Emniyete bildirdiğini ifade eden Duman: “Emniyeti aradım durumu anlattım. Bana para gönderip göndermediğimi sordular. Hayır, sizin uyarı mesajlarınızı bildiğim için para göndermedim hemen sizi aradım dedim.”

“POLİSLERİMİZ İYİ Kİ VARLAR”

 

Emniyet personellerine de seslenen Duman: “Emniyet Müdürümüze, orada çalışanlara çok teşekkür ederim. Rabbim onlardan razı olsun, ne muradı varsa versin. Sağlık mutluluk huzur diliyorum ve iyi ki varlar diyorum.”

Ekran Görüntüsü 2024 01 17 113104

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – EMİRHAN TÖNGEL