Murat Övüç isimli şahsın 26 Ağustos Cumartesi günü Düzce’deki bir kafede sahne alacağı “Kadınlar Matinesi” etkinliği, Samsun’dan sonra Düzce’den de tepki seslerinin yükselmesi üzerine iptal edildi.

Özel bir organizasyon firması tarafından yapılması planlanan Murat Övüç konseri için günler öncesinden hem sosyal medya üzerinden hem de afişler asılarak yapılan duyuru Düzceliler’i kızdırdı.  Yaşam tarzı belli olan, ağzından küfür eksik olmayan, sosyal medya paylaşımları ile çocuk ve gençlere kötü örnek olan Övünç’ün Düzce’de sahne almaması için Düzce Valiliği’ne yapılan çağrılar karşılık buldu.

Düzce Valiliği’ni etiketleyerek binlerce paylaşım yapan çok sayıda vatandaşın, “Bu cinsiyetsizin Düzce’de konser vermesini engellemek için hep birlikte harekete geçelim. Twitter’da Düzce Valiliği ve Vali Cevdet Atay hesaplarını etiketleyerek gerekeni yapalım.” çağrıları çığ gibi büyüdü.  

Vali Atay’ın talimatıyla etkinlik hakkında yürütülen araştırma ise bir başka gerçeği gün yüzüne çıkardı.

Söz konusu organizasyona ev sahipliğini yapacak mekan için gerekli izinlerin alınmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine valilik tarafından mekan sahibine, böyle bir etkinliğe hiçbir şekilde müsaade edilmeyeceği bildirildi.

Toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı bir yaşan tarzı benimsediği bilinen sözde şarkıcı Murat Övüç’e daha önce Samsun’un Bafra ve Atakum ilçelerinde 22 Ağustos’ta yapılması planlanan “Kadınlar Matinesi” etkinliği de Samsun Valiliği tarafından iptal edilmişti.