Olay Çilimli’de bulunan Ferrero firmasına ait inşaat sahasında meydana geldi.

UYUŞTURUCU SATICISI OPERASYONLA YAKALANDI UYUŞTURUCU SATICISI OPERASYONLA YAKALANDI

Edinilen bilgilere göre Ferrero firmasına ait şantiyede bulunan yapının önündeki sundurmanın üzerinde güvenlik önlemi almadan çalışan inşaat işçisi İsmail Ö., 2 buçuk metre yükseklikten düştü.

Vinç ile malzeme aktarımı yapıldığı esnada sundurma üzerinde ayakta duran inşaat işçi, bir anda bulunduğu zeminin çökmesi sonucu yere çakıldı.

Arkadaşlarının düştüğünü gören çevredeki çalışanlar hemen müdahale etti. Yaralanan işçi daha sonra olay yerine çağırılan Acil Servis Ekipleri’nce hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öncü Haber’de haberin yayımlanmasının ardından, düşen işçinin yakını olduğunu iddia eden bir kişi, Haber Merkezimizi arayarak iş yeri sahibiyle anlaşmaya varıldığını, güvenlik zafiyetinin bulunmadığını iddia ederek haberin kaldırılmasını talep ettiğini ifade etti.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ihmalin bulunduğu açık ve net gözlemlenirken, işçi yakını olduğunu iddia eden kişinin bu tavrı, önlemlerin alınmamasına rağmen bunun kamuoyu tarafından duyulmasını engelleme girişimi olduğu şeklinde yorumlandı.