Düzce Muhasebeciler Odası Başkanı Birol Aksu’nun CHP İl Kongresinde Genel Merkez  Delegesi seçilmemesi üzerine partiden istifa etmesini haberleştiren Öncü Medya Muhabiri Savaş Arı’ya yönelik tehdit ve küfürlü hakaret etmesini, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumlu-Yorum Programında masaya yatırdı. Aksu’ya “Senin her tarafın başkan olsa ne olur?” diyen Ünsal,  “Demek ki layık değilsin ki seni partililerin oraya seçmemiş ve gitmişsin partinden istifa etmişsin, bu haber. Yani sen nesin ki, sen kendini ne zannediyorsun ki, hiçbir şey olmadığın ortada zaten, bir ekmeğe katık olsaydın orada seni seçerlerdi.” ifadelerini kullandı. 

"DAHA GÜZELLERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM GÖRECEKSİNİZ" "DAHA GÜZELLERİNİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM GÖRECEKSİNİZ"


Cumhuriyet Halk Partisi’nin kongresinde Genel Merkez delegesi gösterilmeyince, e-devlet üzerinden partisinden istifa eden Düzce Muhasebeciler Odası Başkanı Birol Aksu, “Senin CHP’liğin bu kadar mı” başlığı altında haber yapan Öncü Medya Muhabiri Savaş Arı’yı arayarak tehdit ve küfür içerikli hakaretlerde bulunmuştu. 


Bunun üzerine Savaş Arı Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaat ederek, Birol Aksu hakkında şikayetçi oldu.


Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Öncü TV ekranları ile 100.2 Radyo Öncü ortak yayınıyla geniş kitlelere ulaşan ve Düzce’nin gündemine ışık tutan “Yorumlu-Yorum” programında konuyu masaya yatırdı.  

“Bir ekmeğe katık olaydın CHP’de seni adam yerine koyarlardı”

 Birol Aksu’nun CHP’ye layık bir isim olmadığını istifası ile gösterdiğinin altını çizen Ünsal, şu ifadelere yer verdi:


“Düzce Muhasebeciler Odası Başkanı Birol Aksu Cumhuriyet Halk Partisi'nde etkili bir isim. Oyun kuran bir isim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu oda başkanı seçilmesinde mutlak etkisi de var ama bu arkadaş Cumhuriyet Halk Partisi'nde geçen haftaki kongrede Ankara'daki delegasyonda yer almak adına yani CHP'de bir adım atıyor. Gayet doğal. Burada da kabul görmüyor partisi tarafından. Kabul görmeyince de muhabir arkadaşımız Savaş Arı bunu haberleştiriyor. Haber olmasının sebebi delegasyonda delege seçilmediği partisinden istifa ediyor. Tabii bunun teyidi için o dönemin İl Başkanı Semih Cemşit aranıyor, kendisi aranıyor ‘Şu anda bunun haber olmasını istemiyorum açıklama yapmayacağım.’ diyor. Haber çıktıktan sonra arıyor Savaş Arı’yı. O beyefendi kimliğiyle entelektüel kimliğiyle sinkaflı konuşuyor ve diyor ki, ‘Seni Düzce'de gezdirmem.’ diye tehdit ediyor.  Her şey doğru. İyi ki seçilmemişsin. Demek ki layık değilsin ki seni partililerin oraya seçmemiş ve gitmişsin partinden istifa etmişsin, bu haber. Yani sen nesin ki, sen kendini ne zannediyorsun ki, hiçbir şey olmadığın ortada zaten, bir ekmeğe katık olsaydın orada seni seçerlerdi, seçmemişler, seni adam yerine koymamışlar, diplomalı bir cahil halini görmüşler ama sen bunu haber yapana dümdüz sinkaflı konuşuyorsun, hakaret ediyorsun, tehdit ediyorsun. Muhasebeciler Odası Başkanı’sın senin her tarafın başkan olsa ne olur? Savaş’ta Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş, daha konu yeni önümüze geldi. Siyaset riyaset er meydanında azgın bir kısrağın üzerinde kılıç sallamaya benzer o kısrağa binecek. Yürek onu tutacak bilek ve hoş görecek bir asaletin yoksa siyasetten uzak duracaksınız. Kimse buraya himmetle minnetle gelmiyor insanlara hizmet ve umutla geliyor. Birol Aksu senin her tarafın başkan olsa ne olur bir daha tekrar ediyorum sana yazıklar olsun. O isminle, o cisminle, bizim basın mensubumuza, bizim arkadaşımıza ettiğin küfürleri de şimdi git inkar et bakalım.”