Ragıp ve Güldenur Aktaş çiftinin 11 yaşındaki oğlu Burak Aktaş, 2012 yılında Düzce’de dünyaya geldi.

Küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa ilgisi olduğunu gözlemleyen ailesi, bu alanda kendisini geliştirebilmesi için ellerinden gelen desteği vererek çocuklarının sevdiği işi yapabilmesi için mücadele etti.

Güzellik merkezi işletmecisi olan anne Güldenur Aktaş, “henüz yaşı çok küçük. Üzülmesini bozulmasını istemiyoruz. Ama sevdiği işi yapabilmesi için de elimizden gelen desteği vermeye hazırız.” İfadelerini kullandı.

İsmet Paşa Ortaokulu öğrencisi olan Burak Aktaş, babası Ragıp Aktaş, söz yazarlığı ve beste yaparak, Türk müziğine birçok katkı sağladı. Sanat camiasına müzik sektörü üzerinden yabancı olmayan baba Ragıp Aktaş, oğlunun hayalini kurduğu oyunculuk alanında gelişimini tamamlaması ve mutlu olacağı işi yapması için elinden gelen desteği sergiliyor.

Geçtiğimiz yıl Düzce’de çekilen ‘Kalp Atışı’ filmiyle ilk kez kamera karşısına geçen Burak Aktaş, önünde kendisini geliştirmek için uzun yıllar olduğunu kaydetti.

Küçük Burak, Öncü Haber mikrofonuna şunları söyledi: "Genellikle çoğu yerden teklif geldi ama ben bu teklifi kabul ettim. Oyunculuk eğitimi almıyorum ama yarından itibaren başlayacağım. Derslerimi etkilemiyor okulda başarı durumumda gayet iyi okulu seviyorum.

Bu benim tercihim, oyuncu olmak istedim. Oyunculuk olmazsa futbolcu olmak istiyorum."

Anne Güldenur Aktaş şunları söyledi: "Derslerini etkilemeyecekse iyi yerlere gelmesini istiyorum. Aynı zamanda babamızda bestekar yani söz yazıyor sanırım oda bunu görüp heveslendi. Her şey hayırlısı olsun bizim için. Bir yandan okulu bir yandan da drama eğitimine başlama süreci haraketli olduğundan benim içinde zor oluyor."

Öte yandan Düzceli ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Nurullah Çelebi: “genç kardeşimiz için elimden gelen desteği vermeye hazırım.” Diyerek özel tavsiyelerde bulundu.