Cumayeri Belediyesi’nde kepçe operatörü olarak görev yapan Serkan Yıldırım isimli vatandaş, Haber merkezimize Cumayeri Belediyesi tarafından haksızlığa uğradığını iddia ederek, bu haksızlıklar neticesinde işinden edildiği yönünde ihbarda bulundu.

Gelen bir ihbarı değerlendiren Haber Ekibimiz, konuyu yerinde incelemek adına Cumayeri’ne gitti.

Serkan Yıldırım’ın iddiasına göre, Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun hem dünürü hem Başkan Yardımcısı olan Ahmet Akdeniz ile bir tartışma yaşadı.

Aylar önce gerçekleşen bu tartışmadan sonra Akdeniz ile arasındaki problemin aşılmasına rağmen, Başkan Koloğlu’nun, durumu dünürüne yapılmış saygısızlık olarak değerlendirerek Yıldırım’ın işine son vermek için girişimlerde bulunduğunu iddia eden Serkan Yıldırım, Öncü Haber mikrofonuna şunları söyledi;

“Ben Serkan Yıldırım. Cumayerliyim. Cumayeri Belediyesi’nden 06.04.2023 tarihinde haksız yere iş akdimin feshedildiğini öğrendim. Bu konuyla ilgili görüşmelerim oldu. Benim istifam talep edildi bunu kendim reddettim. Hukuki yollara başvurdum. Haksızlıktan dolayı şu anda ne tazminatımı alabildim ne işsizlik parası alabiliyorum. Mağduriyetimi İnşallah Türkiye Cumhuriyeti Hukuku giderecek diye tahmin ediyorum.

Avukatlarıma dün bütün gerekli evrakları, vekaletlerimi verdim. Dün Bismillah dedik. Hukuk sürecini başlattık.

İnanıyorum ki işe geri dönüş alacağım. İnşallah. İnanıyorum çünkü haklıyım, haksız yere mağduriyet yaşıyorum. Yaklaşık 7-8 yıldan beri hiçbir beklentisi olmadan Cumayeri’ne hizmet vermiş birisiyim. Gecem kalmadı, gündüzüm kalmadı, sosyal faaliyetim kalmadı. Yani zaten halkımız da beni tanıyor. O yüzden benim vicdanım çok rahat.

Bana mobing uygulandığını zannediyorum. Çünkü kepçe operatörüydüm. İş makinesi operatörüydüm. Seçim olduktan sonra bazı dengelerin değiştiğini gördük. Belediye içerisinde de personelle oynanmasında da bunları gördük. Farklı farklı iş yerlerine gittik. Görev verildi görevleri yerine getirdik. Biz alnımızın akıyla görevimizi her zaman yerine getirdik.”

Öte yandan, konuyu Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’na ileterek bilgi almak isteyen Haber Ekibimize Başkan Koloğlu’ndan yapılan açıklama şu şekilde;

“Bahsi geçen şahıs, Başkan Yardımcımızın yüzüne karşı ağıza alınmayacak hakaretler etmiştir. Üstüne bir de ölümle tehdit etmiştir. Ayrıca sağda solda, benim duyacağımı bile bile beni tanıyan insanların yanında bana ve aileme küfürler etmiştir. Fakat ben yine de olayı kişiselleştirmedim. Kendisinin işten çıkarılma nedeni, amirlerinin verdiği görevleri yerine getirmemesi, iş esnasında gevşek davranmasıdır.

Haklı olduğunu düşünüyorsa, benim ya da Cumayeri Belediyesi’nin kendisine haksızlık ettiğini düşünüyorsa mahkemeye başvurabilir.

Bu iddialarına dair delilleri varsa onları da sunsun. Cumayeri halkının seçtiği Belediye Başkanı’na alenen küfür ettiğine dair benim de delillerim var. İş yerinde sorumluluklarını yerine getirmediğine dair tutanaklarımız var.” ifadelerini kullandı.

Haber – Ahmet Çelik