Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Davut Güloğlu'nun bir kahvehanede yaptığı ve Düzce basınını töhmet altında bırakan sözlerine tepkiler çığ gibi büyüyor.778779

Kahvehanedeki konuşmasında, ‘Düzce’de gazeteciler beni tehdit ediyor, ne diyorlar biliyor musunuz, ‘Bize para vermezsen seni alaşağı etmesini biliriz.’ diyorlar.” sözlerine bir tepki de Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi’ten geldi.

Güloğlu'nun Düzce’deki basın mensuplarına yönelik sergilediği bu çirkin tutumu kınayan Maradit, kendisinin tüm basından özür dilemesi gerektiğini vurguladı. Whatsapp Image 2024 03 06 At 11.52.39

Maradit mesajında şu ifadelere yer verdi:

YEŞİL VADİ’DE ÇOCUKLARA ÖZEL SİNEMA YEŞİL VADİ’DE ÇOCUKLARA ÖZEL SİNEMA

“Yeniden Refah Partisi Düzce Belediye Başkan Adayı Sayın Davut Güloğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bir kıraathanede yaptığı konuşmada, Düzce’deki gazetecilerin tümünün kendisini tehdit ettiğini belirterek, ‘Beni gazeteciler tehdit ediyor. Para vermezsen seni biz alaşağı etmesini biliriz’ demiş ve bir vatandaşın isim vermesi gerektiği konusundaki ısrarlı sorusuna da ‘Hepsi.. Tümü.. Genel..’ ifadelerini kullanmıştır.

Eğer varsa kendisini tehdit ederek para isteyen bir gazeteci, onun ismini belgeleriyle açıklaması gerekmektedir. Düzce'mizdeki bütün gazetecileri bu konuda zan altında bırakmasını kabul edemeyiz. Küresel Gazeteciler Konseyi Düzce İl Temsilcisi olarak Sayın Davut Güloğlu’nu bu tutumundan dolayı kınıyor, Düzce’deki tüm basın mensuplarımızdan özür dilemeye davet ediyorum.”

Öte yandan Yeniden Rerah Partisi Adayı Güloğlu'nun gazetecilere yönelik iddiaları, Düzce'deki basın camiasında zan altında bıraktı. Düzce Gazeteciler Cemiyeti ve Küresel Gazeteciler Konseyi'nin tepkisiyle karşılaşan Güloğlu'nun, basından özür dileyip dilemeyeceğini zaman gösterecek.