Pençe Kilit Operasyonları kapsamında görevini yürüten Düzceli Mustafa Bazna ile silah arkadaşları Lokman Akçağlayan ve Emre Sevinç, hain teröristlerce kurulan pusuda şehit olmuştu.

63b2e872470a9b1cb4180cde

“kahramanlıkları hem duygulandırdı hem gururlandırdı”

Silah arkadaşı Lokman Akçağlayan’ın vurulduğunu gören kahraman Mehmetçik Mustafa Bazna yaralı arkadaşını ateş hattından kurtarabilmek için ileri atılarak vurulmuş, bunu gören Emre Sevinç ise iki arkadaşını hain teröristlerin ateşinden kurtarabilmek için ileri atılarak şehit oldu.

Vatan ve bayrak uğruna gözünü kırpmadan mermilerin önüne atlayan 3 kahraman Mehmetçiğimizin şehadeti Türkiye Cumhuriyetini hem duygulandırdı hem gururlandırdı.

WhatsApp Image 2023-01-29 at 12.21.39

Şehadet haberini alan Bazna’nın Düzce’deki ailesi haberi metanetle karşılayarak “vatan sağ olsun, devletimiz var olsun.” mesajını paylaştı.

“Arkadaşları Bazna’nın adını yaşatıyor”

Kahraman Mehmetçiklerimizin herkesi gururlandıran fedakârlıkları Türkiye genelinde gururla ve minnetle karşılanırken, şehidimizin doğup büyüdüğü Çay Mahallesi’ndeki çocukluk arkadaşları büyük bir vefa örneği göstererek tüm Düzcelilerin gözünü yaşarttı.

WhatsApp Image 2023-01-29 at 12.21.39 (1)

Şehit Mustafa Bazna adına doğup büyüdüğü mahallede hayrat çeşmesi yaptıran çocukluk arkadaşları, çeşme mermerine işledikleri notlarla da dikkat çekti.

Şehit Komando Uzman Çavuş Mustafa Bazna’nın adını yaşatmak için arkadaşları tarafından yaptırılan çeşmede;

“Vatan için Bayrak için çıktık Zap dağına Lokman şehit düştü soğuk toprağa Lokman’ı bırakmam diye canından geçti Mustafa Emre komutanda can verdi Mustafa uğruna Elhamdülillah toplandık peygamberimizin yanında Lokman Şehit Emre Şehit Ben Şehit Birbirleri için Şahadete koşanlar Lokman Akçağlayan, Emre Sevin, Mustafa Bazna...” notu yazıldı.

WhatsApp Image 2023-01-29 at 12.21.37

Öte yandan gelen geçenin su içerek şehidimize Fatihalar gönderdiği söz konusu çeşme, Çay Mahallesi Saatçıgil Caddesi üzerinde bulunuyor.

WhatsApp Image 2023-01-29 at 12.21.38

Haber – Ahmet Çelik