Düzce’deki vatandaşların büyük bir çoğunluğunun mustarip olduğu başıboş sokak köpeği problemi artarak devam ediyor.

Sabah işe, okula giderken, akşam eve dönüş yolunda sokak ortasında çeteleşen başıboş sokak köpeklerinin saldırısına uğrama tehlikesi yaşayan Düzceli vatandaşlar, can güvenliğini ciddi anlamda tehdit eden bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını talep ediyor.

SAYILARI AZALMIYOR, ARTIYOR

Uzun bir süredir ciddi bir şikâyet konusu olan bu duruma yetkililerce atılan somut ve çözüm odaklı bir adım olmaması vatandaşların tepkisini de beraberinde getirirken, buna rağmen başıboş sokak köpeklerinin sayılarının artması daha fazla tepkiye yol açıyor.

Son olarak 5 Mart Pazar günü Konuralp Mahallesi Kaleler Sokak’ bir güvenlik kamerası tarafından kaydedilen görüntüler dehşetin ve tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

PARÇALANMAKTAN ŞANS ESERİ KURTULDU

Kendi halinde tek başına yürürken bir anda sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan genç kadın neye uğradığını şaşırdı.

Saldırgan köpekler bir anda genç kadının etrafını sararak saldırıya geçti. Yaşadığı dehşet ve korkuyla çığlık atan kadının yardımına, o esnada bahçesinde çalışan bir vatandaş yetişti.

Çığlık seslerini duyarak yardıma koşan vatandaş, çaresiz kadını parçalanmaktan kıl payı kurtardı.

Gündeme gelen bu görüntü sonrası vatandaşlar, yetkililere tepki gösterdi. Atılan hiçbir somut adım olmadığını dile getiren vatandaşlar; “birimiz ölünce mi önlem alacaksınız?” diyerek, haklı tepkilerini dile getirdi.

Haber – Ahmet Çelik