Konuralp’te bulunan Terzialler Mahallesinde bir bina 5,9 şiddetinde ki Düzce depreminde ağır hasar aldı. Düzce Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yıkım kararı verilen ancak tescilli bina statüsünde olduğu için Kocaeli Koruma Kurulu tarafından yıkımı ertelenen bina etrafa korku saçıyor.

Öncü Haber’e konuşan Terzialiler Mahallesi Muhtarı Ali Şengül, “Bu bina Konuralp Terzialiler mahallesinde bulunan ağır hasarlı bir bina. En son yaşadığımız 5,9 Düzce depreminde ağır hasarlı ilan edildi ve Çevre ve Şehircilik uzmanları tarafından acil yıkım kararı verildi. Ancak Kocaeli Koruma Kurulu bu binanın tescilli olduğunu ve rölöve ölçümleri yapıldıktan sonra yıkılması için Çevre Şehircilik Müdürlüğü’ne yazı göndermiş. Bu tehlikeli bina sırf ölçüleri yapılması için bekletiliyor.

Anıtlar Kurulu burada birinin canı yandığında nasıl savunacak kendini? Buranın acil yıkılmasını ve tehlikeli ortamın ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu yoldan okula gidip gelen öğrencilerimiz, işine gidip gelen vatandaşlarımız var. Herkes tedirgin ve acil çözüm bekliyor” şeklinde konuştu. Haber: Ece MUTLU