Düzce Üniversitesi’nde personel bayramlaştı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan bayramlaşma törenine katılım yoğun oldu.
Kurumdan yapılan açıklamada, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’in il dışında olması nedeniyle programa katılamadığı kaydedildi. Her bayram yapılan geleneksel programa; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genel Sekreter Nihat Yıldız, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Doç. Dr. Açelya B. Gönüllü ile akademik ve idari personeller katılım gösterdiği aktarıldı.

2-86
“Bayramlar; birlik, beraberlik günleridir”
Açıklamada, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’in programda yaptığı konuşmaya da yer verildi. Genç, toplumun müstesna günleri olan bayramların; birlik, beraberlik, sevgi ve paylaşma günleri olduğunu vurguladı. Düzce Üniversitesi’nin geleneksel olarak her bayram öncesi veya sonrası bayramlaşma törenlerini gerçekleştirdiğini ifade eden Prof. Dr. İlhan Genç, bundan kıvanç duyduklarını belirterek, tüm mensuplara sağlık ve esenlikler diledi.
Bayramlaşma töreninin İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hamza Aktaş’ın yaptığı dua ile sona erdiği bildirildi.

6-13
Rektör Sözbir ile gelen huzur ortamı…
Öte yandan önceki yıların aksine yoğun katılımla gerçekleşen üniversitedeki bayramlaşma, birlik-beraberlik duygularının ön planda olduğu günlere geri dönüldüğünü gösterdi. Son yıllarda ayrışmalara ve çekişmelere gebe şekilde iç karışıklıkların hakim olduğu üniversitede, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’in göreve gelmesi ile yeni bir dönem başladı. Hem huzuru hem de işleyişi sekteye uğratan personelle yollarını ayıran Sözbir’in hayata geçirdiği uygulamaların, mevcut akademik camia tarafından memnuniyetle karşılandığı bayramlaşmadaki kalabalık tablo ile ortaya kondu.

DÜZCE VALİLİĞİ DUYURDU DÜZCE VALİLİĞİ DUYURDU

3-55

4-41