Yıllardır turizm konusunda atılamayan adımlar, nihayet bu alanda Düzce Ticaret ve Odası  (TSO) Başkanı Erdoğan bıyık ile yönetiminin yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Bugün Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen Düzce Turizm ve Ziyaretçi Ofisi Yapılanması İstişare Toplantısı yapıldı. 

IMG_2890

Toplantıya Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, TSO Meclis Başkanı Tanju Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, TSO Meclis Üyeleri, Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Turizm İl Müdürü İlknur Aynan, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, turizmciler ve STK temsilcileri katıldı.

IMG_2853

Bıyık: “Sanayileşmede yeterli doyuma ulaştık”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce’nin sanayiye doyduğunu kaydederek, ilin turizm alanında büyümesi için çalışma yapacaklarını dile getirdi. Bıyık, “Biz bu noktada Düzce’nin artık sanayileşme anlamında yeterli doyuma ulaştığını ilk geldiğimiz günden beri ifade etmekteyiz. Geldiğimiz noktada birçok tespitle birlikte bazı gerekliliklerin nasıl olduğunu gördük” diye konuştu.

IMG_2870

TAHNİT YAPILARAK SERGİLENECEK TAHNİT YAPILARAK SERGİLENECEK

Pazvant: “Bu toplantının turizm konusunda faydalı olacağına inanıyorum”

Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant da düzenlenen toplantının faydalı olacağına inandığını söyleyerek,  “Her zaman turizm deyince Düzce’de ve Akçakoca’da kalabalık toplantılar düzenledik. Ne yazık ki yapılan toplantılar sonucunda çıkan sonuçları herkes heyecanla karşıladı ama takibi olmadığı için 1 sene sonra turizm sezonun başında yaptığımız toplantıda defalarca tekrar tekrar konuştuk. Bunun bir koordinasyon halinde bir takip mekanizmasıyla yürütüldüğü zaman faydalı olacağına inanıyorum. Bugüne kadar birkaç tane turizm master planı yaptık. Turizm master planı demek; bütün ilin truzimini uzun soluklu artılarıyla eksileriyle planlamak demektir. Biz bunları yaptık. Master planlarımız elimizde hala var ama bu master planlarına hiçbir zaman uyamadık” şeklinde konuştu.

IMG_2896

Vali Aslan: “Düzce turizmde potansiyeli sahip bir il”

Son olarak kürsüye çıkan Düzce Valisi Selçuk Aslan ise, Düzce’nin turizm konusunda önemli bir merkez olduğunun altını çizdi. Vali Aslan, “100.yıl Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bugün TSO başkanımızın yönetiminin TSO'nun önderliğinde, Düzce açısından önemli bir toplantı içerisindeyiz. Düzce gerçekten iyi bir potansiyele sahip, jeopolitik olarak çok önemli bir yerde konumlanmıştır. Düzce yüzde 65 orman varlığıyla, endüstriyel tarım varlığıyla, Karadeniz’e olan kıymetli ve stratejik komşusuyla neredeyse diyebilirim ki Türkiye’nin özellikle Orta Anadolu kısmının balık ihtiyacı Akçakoca üzerinden Türkiye'ye arz edilmektedir. Daha önemlisi 2-2,5 saat sürüş mesafesinde Türkiye nüfusunun yüzde 40'ına komşuyuz. Her geçen gün göçle büyüyen bir vilayetimiz” açıklamalarında bulundu.

IMG_2857

HABER: Savaş ARI