Ülkemizde her yıl 18 Mart Çanakkale Zaferi anma ve kutlama etkinlikleri düzenleniyor. 1.Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'nun zaferiyle 18 Mart 1915 tarihinde sona eren Çanakkale Deniz Savaşları'nın anıldığı bu özel gün, her yıl kutlanmaktadır. Bu yıl 108. Yılı kutlanacak olan özel gün dolasıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şubesi Başkanı Abdullah Markus Millet İttifakına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

WhatsApp Image 2023-03-16 at 16.20.30

Markus; “Amacımız Türkiye’nin kazanması diye söylemler üretenlere sesleniyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Biz Şehit aileleri ve Gaziler 18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle şehitlerimizin huzuruna çıkıyoruz. Onlar ise arkasını terör örgütlerine dayayanların, teröristlere kucak açanların, şehitlerimizin katillerine, alkış tutanların huzuruna oy istemeye ve verecekleri vaatleri görüşmeye çıkıyor.

Amacımız Türkiye’nin kazanması diye söylemler üretenlere sesleniyorum; bir kez daha gösterdiniz.

Sizin amacınız; milletin, memleketin sorunları değil, sizin amacınız siyasi rant, koltuk ve MENFAAT.

Vatanı, Bayrağı ve kutsal değerleri uğrunda Şehitlerimizin kanında elleri olan parti ile 18 Mart Şehitler gününde görüşmek de nedir? Şehitlerimizin aziz hatıraları incitilmiş ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizin yaralarına tuz basılmıştır.

Bu şehitlerimizi ve gazilerimizi yok sayarak teröristleri muhatap almak anlamı taşımaktadır. Bizlere bundan daha büyük bir hakaret olamaz!

Her fırsatta söylediğimiz gibi yineliyoruz. HDP terör örgütünün siyasi uzantısı değil, terör Örgütü HDP’nin silahlı kanadıdır.

Ülkenin birliğine ve beraberliğine kast ederek, askerimizi, polisimizi ve bebekleri katleden bu hainleri muhatap alanları bu aziz millet affetmez, BİZLER asla affetmeyiz!

"Öl söz verme, öl sözünden dönme" düsturuyla, biz bu vatana, bu bayrağa ve bu millete söz verdik. Sözümüzden dönmeyiz.

Dün nerde duruyorsak bugün de aynı yerdeyiz. Bizim sözümüz net ve gayet açık anlayanlara!

Biz şehit aileleri ve gaziler Vatan ve Bayrak uğrunda can verip, şehadet şerbeti içer, hainlerle pazarlık sofrasında şehit kanı içenleri affetmeyiz.”