Akçakoca Kurugöl Köyü’nde iddiaya göre bir kişi tarafından heyelan mıntıkasına kaçak bina yapılmaya başlandı. İnşaat çalışmaları devam eden binanın çevre düzenlemeleri sırasında çıkan hafriyat, aşağıda bulunan fındık bahçelerine zarar verdi.

Ekran görüntüsü 2023-07-10 150754

Kaçak binanın kendilerinin can güvenliğini de tehdit ettiğini söyleyen köy sakinlerinden Osman Altay, durumu defalarca Akçakoca Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresi’ne bildirdi. Ancak bugüne kadar soruna bir çözüm bulamayan Altay, seslerini duyurabilmek için ilgili şikayetini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattına yaptı.

Kaçak olduğunu öne sürdüğü binanın heyelan bölgesine inşa edilmeye çalışıldığını ifade eden Altay, “Bizim burada can güvenliğimiz kalmadı” diyerek yetkililere seslendi.

Ekran görüntüsü 2023-07-10 150951

Altay, “Bu köyde yapılan izinsiz kazıları Köy Muhtarlığına bildirdik, Kaymakamlığa defalarca bildirdik. Köyde izinsiz kazı yapıldı ve yolumuzu kapattı. Burada kazının olmayacağını söyledik, fakat yine de çamurun üzerine taş ördü, şimdide can tehlikemiz var. Köyümüzün normal güzelliğini de bozdular. İzinsiz, ruhsatsız burada inşaat yapıyor.

Ekran görüntüsü 2023-07-10 150900

Bütün birimlere bildiriyorum, fakat incelemeye gelen yok. Bu memleketin sahibi yok mu? Bir Muhtarlık ve bir Kaymakamlığın eli ile oluyor mu bu işler? Milletin burada ekili fındık bahçeleri var, bildirmediğimiz hiçbir birim kalmadı, ben vatandaş olarak daha ne yapacağım. Vatandaş burada heyelan bölgesinin üstüne ev yapıyor, muhtarlığa bildiriyorum ilgilenmiyor, Kaymakamlığa söylüyorum oda ilgilenmiyor. Ruhsatsız kazı nasıl yapılabiliyor? Devlet dere yataklarına ev yapmayın diye söylüyor” diye konuştu.

ŞEHİT UFUK BAYSAN’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER ŞEHİT UFUK BAYSAN’IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

HABER: Savaş ARI