Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın (Düzce TSO) ev sahipliğinde ‘Küçük Sanayi Sitesi İstişare Toplantısı’ düzenlendi. Birçok yetkilinin ve Küçük Sanayi Sitesi (KSS) esnafının katıldığı toplantıda temmuz ayında Düzce’de yaşanan sel felaketinde iş yerleri hasar gören KSS esnafının yaşadığı sorunlar gündeme getirildi. Düzce Belediye Başkanı Danışmanı Üzeyir Yiğit, belediyenin sorumluluğu altındaki sorunlara çözüm getirileceğini dile getirirken Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, "Düzce Ticaret ve Sanayi Odası sizlerin çatı kuruluşudur.’ ifadelerinde bulundu.

Düzce TSO 3

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (Düzce TSO) tarafından sel felaketinde ortaya çıkan sorunların konuşulması amacıyla Düzce TSO’nun ev sahipliğinde organize edilen ‘Küçük Sanayi Sitesi İstişare Toplantısı’ geniş katılımla gerçekleştirildi.

Düzce TSO 4

Toplantıya Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, Meclis Başkanı Tanju Acar, Yönetim Kurulu Üyeleri Rıza Yıldız ve Recep Ali Gelinoğlu, Meclis Başkan Yardımcısı Metin Topal, Düzce Belediye Başkan Danışmanı Üzeyir Yiğit, SEDAŞ, DSİ ve diğer kurum yetkileri ile çok sayıda Küçük Sanayi Sitesi esnafı katılım sağladı.

Açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketiyle birlikte iyice ortaya çıkan alt yapı sorunları ile diğer sorunların konuşulması için bir araya gelindiğini belirtti.

Toplantıda Küçük Sanayi Sitesi esnafları altyapı ve üstyapı konularında yaşanan aksaklıkları dile getirdi. Toplantı içerisinde genel olarak; Küçük Sanayi Sitesi'nde hemen her yağmurdan sonra oluşan altyapı eksikliği ve su baskınları, asfalsız yolların çok olması ve esnafın bu konuda yaşamış olduğu mağduriyetler, hal kavaşı ve sanayi girişindeki trafik sorunlarının döner kavşak yapılması durumunda çözüme kavuşacağı, sık yaşanan elektrik kesintileri dolayısıyla yaşanan mağduriyetler, üst yapı sorunlarının sanayi esnafına yaşattığı sorunlar, KSS Kooperatifi ile Belediye arasındaki yetkilerden kaynaklı anlaşmazlıklar ve sorunların çözümlenememesi konuları gündeme getirildi.

Toplantıda konuşulan maddeler ilgili kurum temsilcileri tarafından not edildi. Alınan notların önümüzdeki günlerde karar şeklinde hazırlanarak gerekli kurumlar ile paylaşılacağı ve acil eylem planı oluşturulacağı açıklandı.

Toplantıda konuşan Düzce Belediye Başkan Danışmanı Üzeyir Yiğit, altyapı ve üstyapı ile alakalı projelendirme çalışmalarının yapıldığını ve önümüzdeki süreçte altyapı çalışmalarının başlayacağını belirtti. Yiğit, diğer sorunlarla alakalı olarak da oluşan bilgilerin en kısa zamanda değerlendirilerek belediyenin sorumluluk alanları dahilinde olan sorunlara çözüm üretileceğini ifade etti.

Toplantının son bölümünde konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Aksan, "Düzce Ticaret ve Sanayi Odası sizlerin çatı kuruluşudur. Ticaret ve Sanayi Odası'nın çözebileceğini düşündüğünüz tüm sorunları bizlere bildirmenizi rica ediyoruz. Kurumumuzda birçok konuyla alakalı uzman arkadaşlarımız var. Gerektiğinde Ankara'dan TOBB'dan hukuki destek de alıyoruz. Sizler için burası var. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.