Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'ün başkanlığında yapılan 2024 Yılı İlk 6 Ay İşletme Müdürlükleri Değerlendirme Toplantısı, Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü sosyal tesisinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ün yanı sıra Bölge Müdür Yardımcıları Yılmaz Yıldız, Halis Belen ve Kemal Yıldız ile şube müdürleri ve işletme müdürleri katıldı.

001-2

“DOĞAL YAŞAMIN ÇEŞİTLİLİĞİ İÇİN HERKESİ AYNI DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM” “DOĞAL YAŞAMIN ÇEŞİTLİLİĞİ İÇİN HERKESİ AYNI DUYARLILIĞA DAVET EDİYORUM”

“Her türlü tedbiri alın”

Toplantıda özellikle ülke genelinde sıcaklık değerlerinin artması ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının orman yangını riskini arttırdığını belirten Bölge Müdürü Mahmut Şentürk olası orman yangınlarının önlenmesi için tüm birimlerin teyakkuz halinde olmasını istedi. Özellikle orman yangınları ile mücadele kapsamında uygulanacak tedbirlere ilişkin Bolu ve Düzce Valiliklerince alınan kararlara uyulması için vatandaşların bilgilendirilmesini, alınan kararlar doğrultusunda gerekli her türlü tedbirin alınarak takip edilmesi talimatını verdi.

005-5

Toplantıya işletme müdürlerinin sunumlarıyla devam etti. İşletme müdürleri 2024 yılının ilk 6 ayında sorumluluk bölgelerindeki faaliyetleri ve varsa meydana gelen sapmalar ile nedenlerini üst yönetime sundu.

006-2

2024 yılında yapılan çalışmalarından dolayı işletme müdürlüğü personeline teşekkür eden Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, 2024 yılı programlarının yıl içerisinde program aşımına mahal vermeden, tasarruf tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirilmesi için azami gayret sarf edilmesini istedi.

Editör: OĞUZHAN BAL