karayolları bölge müdürlüğü tarafından sık sık trafik kazası meydana gelen boludağı viyadüklerinin üstüne kauuçuk esaslı kaplama yapıldığı açıklandı.
Bölge Müdürü Özgür gazetecilerin sorularını cevapladı ve Bolu Dağı Tüneli viyadüklerinde yaşanan kazaları önlemek için önlem aldıklarını belirtti. Viyadüklere kauçuk esaslı asfalt kaplama yaptıklarını belirten Özgür, "İnşallah bu kaplama sayesinde araçlar viyadük üzerinde daha güvenli geçişler yapacak." diye konuştu. Geçen yıl 7,3 milyon euroya özel buz algılama ve püskürtme sistemi kurduklarını da hatırlatan Özgür, sistemin bakım ve onarımını yaptıklarına dikkat çekerek, "Gerekli solüsyon tuzları satın aldık depoladık. Şuanda ekiplerle yeni modern araçlarla kışa hazırız." dedi.
Özgür, sürücüleri 2 bin 700 metre uzunluğundaki Bolu Dağı Tüneli içerisinde hız yapmamaları konusunda da uyardı. Özgür, tünelin Avrupa standartlarında yapıldığını, ancak kaza sonrası çıkabilecek bir yangında ısının 2 bin dereceye kadar yükselebileceğine dikkat çekti.