PEŞİN ÖDEMEK İSTEYENLERE YÜZDE 25 İNDİRİM PEŞİN ÖDEMEK İSTEYENLERE YÜZDE 25 İNDİRİM

Akçakoca Belediyesi’nde sular durulmuyor. Belediyenin daha önce belgesiz bir şekilde tahsil ettiği şehir içi otobüs bileti ve kart dolumu ücretlerini esnaflardan avukatları aracılığıyla yeniden istenmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’da, belediye yönetimi tarafından mağdur edilen şehir içi otobüs bileti satış ve kart dolum noktası esnaflarının sesi oldu. Abanoz, Akçakoca Belediyesi yönetimine seslenerek, “Elden alınan paraları tekrar geri istemeniz adaletli bir davranış değildir” dedi.

Tepkilerin odağındaki Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, ödenmeyen çalışan maaşları ve döviz kuru üzerinden kredi borçlanmasının yanı sıra, bu kez de belgesiz şekilde esnaflardan tahsil edilen şehir içi otobüs bilet paralarının yeniden istenmesi ile gündemde.

Akçakoca’da bulunan yaklaşık 8 - 10 noktada bilet ve kart dolum işi yapan esnaflardan avukatları aracılığı ile tahsil edilen paraların yeniden istenmesi ilçe siyasetinde de geniş yer buldu.

Belediye yönetimi ile yaptıkları görüşmelerden sonuç alamayan esnaflar, çareyi CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’un kapısını çalmakta buldu. Esnaflarla görüşen Abanoz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, belgesiz bir şekilde elden alınan paraların, yeniden tahsil edilmeye çalışılmasının adil bir durum olmadığına dikkat çekti.  

 Abanoz açıklamasında, “Akçakoca ilçesinde toplu taşıma ile alakalı bize gelen şikâyetleri paylaşmak istiyoruz. Akçakoca ilçesinde 8 - 10 bölgede bilet satış noktaları ve bilet satış noktası var. Bu esnaf kardeşlerimizden daha önce belediyenin iş bilmezliği ve takipsizliğinden dolayı, bu esnaf kardeşlerimizden Belediyeye ödedikleri parayı avukatları aracılığı ile belediye yönetimi tekrar ödemelerini istiyor. Esnaf zor durumda, 30- 40 – 50bin TL ve hatta milyonlarca lirayı bulan, daha önce ödenmiş parayı belediye bu arkadaşlarımızdan tekrar talep ediyor. Ulaşımın başında duran arkadaşımızın yapmış olduğu hatadan dolayı, ödeme belgesini almadıkları için belediye yönetimi tarafından elleri kolları bağlanan esnaf kardeşlerimizin tekrar adaletli bir şekilde tekrar haklarının geri verilmesini belediye yönetiminden talep ediyoruz. Bu durumun hiçte adaletli olmadığını buradan belirtmek istiyoruz. Elden alınan paraları tekrar geri istemeniz adaletli bir davranış değildir. Belediye yönetiminin bu duruma acilen çözüm getirmesi gerekmektedir” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI