CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, TBMM Kürsüsünden Düzce’nin sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor.  TBMM Genel Kurulunda gündem dışı söz alan Özcan, çiftçilerin yaşadığı sorunlardan, tamamlanmayan yol projelerine, turizm konusundan özellikle son yıllarda gençler arasında yaygınlaşarak büyük artış gösteren uyuşturucu belasına kadar, Düzce’nin birçok sorununu gündeme taşıdı. 

ARAÇLAR BÖLGEDE HAREKETLİLİK OLUŞTURDU ARAÇLAR BÖLGEDE HAREKETLİLİK OLUŞTURDU

Whatsapp Image 2024 06 06 At 15.06.41 (1)                                                                                                                                                                                                                                  

“Düzce’nin altyapı projeleri tamamlanmalı”

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan sel felaketleri nedeniyle Düzce’nin altyapısının bir an önce tamamlanması gerektiğinin altını çizen Özcan,  “Düzce’de şiddetli yağışlarda dereler taşıyor. Yetersiz altyapıdan kaynaklanan taşkınlar oluyor. Köprüler yıkılıyor. İnsanlarımızın can ve mal güvenliği tehlikeye giriyor. Düzce'nin altyapı projeleri tamamlanmalı. Düzceliler rahat bir nefes almalı. Düzce'nin trafik problemi var. Şehir içinde otopark sorunu var. Vatandaşlarımız araçlarını koyacak yer bulamıyor. Ücretli otoparklar yetmiyor. Devletin çok katlı, geniş, modern ve ucuz otopark yapması gerekiyor. E5 Karayolu'nda alt geçitlere ihtiyaç var. Şehirler arası araç yoğunluğu trafiği tıkıyor. Olimpiyat Kavşağı gibi önemli noktalara alt ve üst geçitler yapılmalı. Trafik rahatlatılmalı” diye konuştu.

“Süper Hızlı Tren Projesinde Düzce mutlaka dahil edilmelidir”

İstanbul ve Anakara arasında yapılması planlanan Süper Hızlı Tren Projesi’nde Düzce’nin de dahil edilmesi gerektiğini kaydeden Özcan, “Kış aylarında kalıcı deprem konutlarında yaşayan vatandaşlarımız toplu ulaşımda zorluklar çekiyor. Uzun süre duraklarda beklemek zorunda kalıyorlar. Araç sayısı arttırıldı, ancak yine de takviye yapılması gerekiyor. Bunun dışında Yığılca-Zonguldak arasında yol projesi ve Akçakoca'daki 5 buçuk kilometrelik sahil yolu projesi yıllardır tamamlanamadı. Köylerin ortasından geçen araçlar ciddi kazalara yol açıyor. Melenağazı Köyü'nde yol, su ve liman sorunu bitmiyor. Ayrıca Ankara ve İstanbul arasında yapılması planlanan süper hızlı tren projesine Düzce mutlaka dahil edilmelidir” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 15.06.41

“Uyuşturucu belası Düzce’de yaygınlaşıyor”

“Uyuşturucu belası Düzce'de de yaygınlaşıyor” diyen Özcan, bu konuda mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. Özcan,  “Gençlerimizin geleceği kararıyor. Uyuşturucuyla mücadelede hem vali hem emniyet teşkilatımız büyük gayret gösteriyor. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum. Düzce Avrupa'da havası en kirli şehirler arasına girdi. 4 binden fazla hane doğal gaz kullanmıyor. Bazı köylere imar sorunları yüzünden doğal gaz bağlanamıyor. Ucuz kömür kullanımı halen devam ediyor. Ayrıca İmar Kanunu'nun 18’nci maddesi nedeniyle arsa ve arazide bölünen hak sahipleri mağdur ediliyor. Artık planlanan projeler tamamlanmalı, imar sorunu giderilmeli” ifadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 15.06.42

“Düzce’deki hastaneler tam donanımlı değil”

Sağlık konusunda Düzce’deki hastanelerin tam donanımlı olmadığını kaydeden Özcan, son olarak, “Düzce'de hem devlet hastanesi hem üniversite hastanesi var. Ancak tam donanımlı değiller. Yatak sayısı yetersiz. Uzman doktor sayısı arttırıldı, fakat yine de yetersiz. Kanser hastaları için teşhis ve tedavi olanağı yok. Fed görüntüleme ve radyoloji hizmeti yok. Hastalarımız çevre illere sevk ediliyor. Değerli milletvekilleri, Düzce'nin Karadeniz'e kıyısı var. Turizm potansiyeli çok yüksek. Güzel tatil beldemiz Akçakoca'yı hepiniz biliyorsunuz. Yedigöller'e çok yakın. Ayrıca Efteni Gölü var. Hasanlar Baraj Gölü var. Düzce'nin antik kentleri var. Yaylaları, ormanları, şelaleleri var. Ancak yeşil Düzcemiz yeterli turizm yatırımları alamıyor. Düzce'ye turizm yatırımları mutlaka sağlanmalıdır. Düzce'yi marka haline getirmemiz gerekiyor. Son olarak, Düzce'nin fındık üretimi, çiftçilerimiz ve ülke ekonomisi için çok önemlidir. Ancak üreticilerimiz artan maliyetleri karşılayamıyor. O nedenle her geçen yıl ekim alanları azalıyor. Rekolte düşüyor. Çiftçilerimiz acil önlem alınmasını bekliyor” açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI