PEŞİN ÖDEMEK İSTEYENLERE YÜZDE 25 İNDİRİM PEŞİN ÖDEMEK İSTEYENLERE YÜZDE 25 İNDİRİM

Türkiye’nin gözü kulağı bugün gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı’nda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıda, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı başta olmak üzere konut kiralarındaki artışın yüzde 25’le sınırlandırılması ve gençlerin ilk bilgisayar ve telefon alımındaki vergi muafiyetinden yararlanması gibi maddelerinin olduğu torba yasa teklifi görüşülecek.

Toplantının ilk konusu memur ve emekli maaşları zammı

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı,  milyonlarca insanı ilgilendiriyor. En düşük memur maaşının 22 bin TL’ye yükseltilmesine dair düzenlemede son aşamaya gelindi. Öte yandan ise memurların görev, unvan ve derecelerine göre kademeli maaş zammı alabilmeleri, toplantıda masaya yatırılacak olan ilk madde, gündemini koruyor.

Kira artışının yüzde 25 ile sınırlandırılması maddesi ele alınacak

7 bin 500 TL kapsamında belirlenen en düşük emekli maaşının yanı sıra yüksek prim ödeyen emeklilerin yaşadığı mağduriyetler hakkında görüşülecek olan Kabine’de, toplantının diğer bir önemli maddesi olarak değerlendirilecek. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın koordinasyonundaki torba yasa teklifi konuşulacak. Kira artışının yüzde 25 ile sınırlandırılması ve gençlerin ilk bilgisayar ve telefon alımında vergi muafiyetlerinden yararlanmaları konuları da toplantının değerlendirmesinde bulunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın, Kabine Toplantısı neticesinde kameralar karşısına geçerek kamuoyunu bilgilendirilmesi bekleniyor.